Zapraszamy na mecz koszykówki GKS Tychy vs Księżak Łowicz.

GKS Tychy – Księżak Łowicz ,  Hala Sportowa – Sobota, 11 stycznia 2020, godz. 18:00

Do Tychów zawita, oddalony o 275 km Księżak Łowicz!

Goście zajmują 5 miejsce w tabeli z bilansem 9-5, lecz na meczach wyjazdowych mają za sobą zaledwie 2 wygrane. My natomiast zajmujemy 9 lokatę z bilansem 6-8. Podczas drugiej kolejki ulegliśmy Księżakowi zaledwie 78:81 będąc na prowadzeniu przez większość meczu. Fatalna w naszym wykonaniu czwarta kwarta zadecydowała o wyniku. Nie do zatrzymania był wtedy duet Ratajczak-Grod, który łącznie trafił 32 punkty i zebrał 21 piłek. U nas najlepszym strzelcem był Patryk Kędel z 16 punktami. Najlepszym strzelcem łowiczan jest Piotr Robak, który trafia średnio 18.3 punktów (5 w lidze). Pomagają mu przy punktowaniu Arkadiusz Kobus (16.4) oraz Mikołaj Grod (14.6). Grod jest też 2 w lidze pod względem zbiórek, których zbiera średnio aż 11. Drużynowo Łowicz jest najlepszą ofensywą w lidze trafiając średnio 91.3 punktów na mecz, ale tracąc przy tym aż 90.3. Nie będzie to łatwy mecz, ale po takiej długiej przerwie w domowych meczach trzeba przypomnieć kibicom jak wygląda tyska koszykówka!