Spokojnie na drogach w minione święta.

 


Święta Bożego Narodzenia upłynęły w tym roku bardzo spokojnie. W ciągu trzech ostatnich dni na tyskich drogach nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci odnotowali natomiast 9 kolizji drogowych. Mundurowi przebadali na zawartość alkoholu w organizmie w tym czasie 864 kierujących -wszyscy byli trzeźwi. Przypominamy, że na holu tyskiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat. KAŻDY samodzielnie i bezpłatnie jest w stanie upewnić się czy może wsiąść za kierownicę.

W ciągu ostatnich trzech dni policjanci wyjeżdżali 9 razy do kolizji. Nie odnotowano w policyjnych statystykach żadnego wypadku. W dalszym ciągu trwa akcja pn. Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie. Wzmożona ilość policjantów dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Policjanci z drogówki od czasu rozpoczęcia działań przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 864 kierujących – wszyscy byli trzeźwi.

Apelujemy do kierowców, którzy będą dopiero wracać ze świątecznego weekendu, o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy jest rzeczą bezcenną.

Wszystkim kierujących przypominamy, że na holu tyskiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat. KAŻDY samodzielnie i bezpłatnie jest w stanie upewnić się, czy może wsiąść za kierownicę. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia trzeźwości, a także nie odrywa dyżurnych w ich bieżącej pracy. Zachęcamy wszystkich wątpiących w swój stan trzeźwości kierujących, do sprawdzenia swojej dyspozycji.

Przypominamy, że niezmiennie, od 2011 roku, trwa kampania społeczna „Nie reagujesz – akceptujesz!”. Dzięki Państwa zgłoszeniom tyscy policjanci zatrzymali wielu sprawców min. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.

 


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/