Srebrny medal dla Dębowego i dwa brązowe dla Książęcego w konkursie Good Beer 2019.

Dębowe Mocne, Lech Pils, Książęce IPA oraz Książęce Ciemne Łagodne zostały wyróżnione w profesjonalnym konkursie Good Beer 2019. To już 16 raz, kiedy piwa Kompanii Piwowarskiej stanęły na podium konkursu.

Jury konkursu Good Beer, w skład którego weszli uznani eksperci i znawcy piwa, doceniło cztery produkty z Kompanii Piwowarskiej. W kategorii jasny mocny lager najwyższe – drugie miejsce (pierwszego nie przyznano) – zdobyło Dębowe Dojrzałe Mocne (ciemny lager). Lech Pils (jasny lager) w kategorii jasny lager, w którym była rekordowa liczba zgłoszeń, również stanęło na podium ze srebrnym medalem. Dwa brązowe medale przypadły marce Książęce. W kategorii American PA doceniono Książęce IPA (American pale ale), a Książęce Ciemne Łagodne (ciemny lager) zdobyło podium w kategorii ciemny lager i jest to już jego 5. medal w konkursach Good Beer. Ze 180 zgłoszonych piw, 30 z nich zostało wyróżnionych w konkursie. W tej edycji największym zainteresowaniem cieszyły się 2 kategorie: jasny lager oraz pszeniczne.

– To jest bardzo ważny konkurs branżowy. Weryfikuje, czy nasze produkty są rzeczywiście tak świetne, jak sami uważamy – pod względem smaku i jakości. Dlatego uznanie przez zawodowców i zdobycie medali w tak prestiżowym konkursie oznacza, że nasze piwa są naprawdę dobre i światowej klasy. To naprawdę ogromne wyróżnienie, zwłaszcza, że w niektórych kategoriach, jak jasny lager, gdzie doceniono naszego Lecha Pils, była rekordowa ilość zgłoszeń – skomentował Jacek Grabarczyk, menedżer marki Lech Pils oraz Dębowe.

– Nasze piwa są dla nas jak „dzieci” – dlatego do całego procesu warzenia podchodzimy z ogromną starannością i z miłością, więc tym bardziej cieszą nas tak profesjonalne wyróżnienia. A warianty Książęcego już 14. raz udowadniają w konkursach Good Beer, że ta miłość do nich potrafi być w piękny sposób odwzajemniona, i że są piwami na medal – dodał Leszek Popiołek, piwowar Tyskich Browarów Książęcych.

Nagrody wręczono podczas Polskiego Kongresu Browarniczego, który odbył się w Lublinie 9 października br. Była to już siódma edycja Good Beer, który w latach 2013-2015 funkcjonował pod nazwą Golden Beer Poland.