Szymon Lewicki nowym zawodnikiem GKS Tychy.

 


Były król strzelców I ligi nowym zawodnikiem GKS Tychy. Na dwie godziny przed zamknięciem okienka transferowego do ekipy zielono-czarno-czerwonych trafił Szymon Lewicki. Kontrakt z 31-letnim napastnikiem będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy.

Nowy piłkarz GKS Tychy jest doskonale znany kibicom w I lidze. W każdym sezonie na zapleczu Ekstraklasy regularnie wpisywał się na listę strzelców. W barwach Zawiszy Bydgoszcz zdobył 19 bramek i został najskuteczniejszym piłkarzem rozgrywek. Następnie przeniósł się do Arki Gdynia, z której został wypożyczany do Podbeskidzia Bielsko Biała. W barwach „Górali” strzelił 9 goli.

W kolejnym sezonie przeniósł się do Sosnowca. W Zagłębiu był wyróżniającym się zawodnikiem. Jego 14 bramek pomogło zespołowi Dariusza Dudka w awansie do Ekstraklasy. Lewicki pozostał jednak w I lidze, tym razem trafiając do Rakowa Częstochowa. W ekipie spod Jasnej Góry w swoim pierwszym sezonie strzelił 9 goli i ponownie świętował awans do najwyżej klasy rozgrywkowej, a przy okazji dotarł do półfinału Pucharu Polski. W tym sezonie w końcu zadebiutował na boiskach Ekstraklasy.

Przed występami w pierwszej lidze Szymon Lewicki grał w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Hutniku Warszawa, MKS Kutno, Dolcanie Ząbki czy Legionovii Legionowo. Teraz – jako wolny zawodnik, po rozwiązaniu kontraktu z Rakowem – trafił do tyskiej drużyny, gdzie wzmocni konkurencję w ataku GKS.

Metryczka:

Szymon Lewicki
ur. 05.04.1988 r. w Warszawie
Wzrost / waga: 193 cm / 82 kg
Pozycja: Napastnik
Kariera: Marymont Warszawa, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Hutnik Warszawa, MKS Kutno, Legionovia Legionowo, Dolcan Ząbki, Zawisza Bydgoszcz, Arka Gdynia, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec, Raków Częstochowa.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/