Zmiany w kursowaniu autobusów w związku z wyścigiem kolarskim Tour de Pologne.

 


W związku z organizacją na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wyścigów Tour de Pologne, Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza szereg zmian w organizacji komunikacji miejskiej.

Będą one obowiązywać od 4 do 6 sierpnia (od niedzieli do wtorku).

 

1. INFORMACJE O PLANOWANYCH NA 4 SIERPNIA ZMIANACH W ORGANIZACJI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.

Linie 1 i 4.

Wyjeżdżając z Tychów w niżej wymienionych godzinach od przystanku „Katowice Kolonia Zuzanna” autobusy pojadą prosto do przystanku „Zawodzie Waleriana”, obsługując po drodze przystanek „Katowice Porcelanowa”. Autobusy zakończą bieg na przystanku „Zawodzie Waleriana”, po czy bez postoju wykonają nawrót na węźle drogowym Murckowska  – Roździeńskiego, zabiorą pasażerów z przystanku „Zawodzie Waleriana” i pojadą w kierunku Tychów według obowiązującej trasy przejazdu i godzin rozkładowych. Na tych przystankach autobusy w miarę możliwości odczekają na swój planowy rozkładowy czas odjazdu.

W związku z tym, iż na przystanku „Katowice Zawodzie Waleriana” możliwości postoju będą bardzo ograniczone, autobusy linii 1 i 4 będą wyjeżdżać z Tychów do Katowic z 5 minutowym opóźnieniem w następujących godzinach:

– Autobusy linii 1 z przystanku „Szpital Wojewódzki od godziny 10:27 do godziny 20:07

– Autobusy linii 4 z początkowych przystanków od godziny 10:50 do godziny 19:45.

2. INFORMACJE O PLANOWANYCH NA 5 SIERPNIA ZMIANACH W ORGANIZACJI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.

Linia 82.

Autobus odjeżdżający o godzinie 13:52 z przystanku „Tychy Sikorskiego Wiadukt” dojedzie do przystanku „Mikołów Reta Hipermarket”, który będzie ostatnim przystankiem. Po czym skręci na przystanek „Mikołów Reta Hipermarket” na parkingu C.H. Auchan i odczeka na swój planowy odjazd.

3. INFORMACJE O PLANOWANYCH NA 6 SIERPNIA ZMIANACH W ORGANIZACJI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.

Linia 686.

Autobus w kursie o godzinie 10:47 z przystanku „Tychy Jana Pawła II” dojedzie do przystanku „Bieruń Pętla”, który będzie jego końcowym przystankiem, gdzie odczeka na swój planowy odjazd.

 


Źródło : https://rj.metropoliaztm.pl/