Kacper Duda z GKS-u Tychy na zgrupowaniu Talent Pro.

 


W Opalenicy rozpoczęło się zgrupowanie organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej w ramach projektu Talent Pro. To druga edycja obozu dla wyselekcjonowanej grupy zawodników z młodzieżowych reprezentacji kraju. W tym gronie znalazł się  Kacper Duda z GKS Tychy.

Przypomnijmy, że w ramach projektu Talent Pro grupa trenerów oraz ekspertów od przygotowania mentalnego, żywieniowego itp. obejmuje opieką kilkudziesięciu najbardziej uzdolnionych zawodników z trzech roczników. Za początek jego działania można uznać zgrupowanie w hiszpańskiej Esteponie, które odbyło się w lutym. – Teraz czeka nas kontynuacja pracy, ale nie jest tak, że przez ostatnich kilka miesięcy nic się nie działo w ramach Talent Pro. Trenerzy byli oddelegowani do wizyt w klubach u wybranych zawodników i uczestniczyli w zajęciach indywidualnych – tłumaczy Zalewski.

– Zgrupowanie z Hiszpanii zostało omówione, a nasze wnioski oraz uwagi zostały przedstawione w klubach, tak by kierunek pracy zarówno w kadrze, jak i na co dzień był spójny. Zresztą wymiana informacji oraz współpraca z klubami układa się bardzo dobrze. Do Opalenicy, podobnie jak do Estepony, zaprosiliśmy kilku trenerów klubowych z roczników powołanych chłopców – dodaje.

Ponadto zaznacza, że okazją do rozwijania pracy nad talentami zawodników były kolejne zgrupowania reprezentacji młodzieżowych. – Lista została uaktualniona, do tego doszedł nowy rocznik zawodników, czyli 2005. Powołania zostały zrobione na bazie obserwacji meczów kadry, raportów skautów PZPN oraz inicjatyw szkoleniowych, które dzieją się od kilku lat: zimowych, letnich i wiosennych edycji Akademii Młodych Orłów. Cieszy nas, że część z zawodników objętych projektem Talent Pro jest już w kadrach seniorskich swoich drużyn, nawet jeśli to wpływa na ich nieobecność na zgrupowaniu – mówi.

– Jak zwykle bardzo szeroka będzie kadra szkoleniowa, która będzie liczyła aż 30 osób. Wszystko po to, by utrzymać kompleksowość naszej pracy w obszarach technicznym, taktycznym, mentalnym, motorycznym i społecznym. Chociaż jest okres wakacyjny, to chłopcy będą mieli znów zajęcia z języka angielskiego, do tego chcemy wprowadzić interesującą dla nich formę nauki o futbolu i jego różnych wymiarach. Nie zabraknie szkoleń medialnych, zajęć z ekspertami od dietetyki oraz trenerem mentalnym – zapewnia.

Najważniejsza będzie jednak praca na boisku, gdzie znów zawodnicy będą podzieleni i zajęcia będą się odbywały w ramach treningu pozycyjnego oraz formacyjnego. Formą weryfikacji pracy oraz okazją do rozszerzenia analizy ich gry będą dwa mecze wewnętrzne. Zgrupowanie w Opalenicy rozpoczęło się 20 lipca i potrwa osiem dni.

Lista zawodników powołanych na zgrupowanie Talent Pro: Oliwier Sławiński, Oskar Kozdroń, Tomasz Pieńko, Kacper Terlecki, Jakub Malec, Kamil Fura, Jakub Kolan (wszyscy Zagłębie Lubin), Jakub Antczak, Antoni Kozubal, Mateusz Wójcik, Jan Niedzielski, Jakub Złoch, Bartosz Tomaszewski, Jerzy Tomal, Wiktor Nowicki, Norbert Pacławski (wszyscy Lech Poznań), Michał Samborski, Borys Freilich, Jakub Sarnowski, Filip Balcewicz, Nikodem Sujecki, Marcel Mendes-Dudziński (wszyscy Pogoń Szczecin), Szymon Włodarczyk, Radosław Cielemęcki, Wiktor Kamiński, Ariel Mosór, Jakub Murawski (wszyscy Legia Warszawa), Patryk Romanowski, Fryderyk Gerbowski, Mateusz Jasiński (wszyscy Escola Varsovia), Iwo Kaczmarski, Radosław Seweryś (obaj Korona Kielce), Kuba Wiśniewski (Śląsk Wrocław), Mateusz Lipp, Piotr Starzyński (Ruch Chorzów), Mateusz Chmarek, Fabian Cieślar (obaj Rozwój Katowice), Dariusz Stalmach (Górnik Zabrze), Mateusz Musiałowski (UKS SMS Łódź), Marcel Szymański (Radomiak Radom), Krystian Okoniewski (Lechia Gdańsk), Kacper Duda (Tyski Sport SA), Oliwier Wojeciechowski (Jagiellonia Białystok), Bartosz Dubel (Warta Poznań), Filip Luberecki (AP Rona Ełk), Bartosz Krasuski (Drukarz Warszawa), Dawid Bugaj (Molde FK)


Źródło : https://1liga.org/