Podsumowanie czterech lat Stadionu Miejskiego.

 


Był gospodarzem jednych z największych imprez na świecie. Świętowano na nim awanse i oklaskiwano grę najlepszych zawodników. Dziś Stadion Miejski w Tychach kończy cztery lata. W tym czasie na jednym z najnowocześniejszych obiektów w województwie śląskim rozegrano prawie 80 spotkań, które z trybun zobaczyło blisko pół milion widzów.

– Stadion Miejski jest bez wątpienia wizytówką całego miasta. Jest to przede wszystkim obiekt rodzinny, dlatego już od najmłodszych lata zachęcamy najmłodszych mieszkańców do przychodzenia na spotkania GKS Tychy. Przed otwarciem dużo mówiło się o zasadności budowy stadionu na 15 tysięcy miejsc. Ostatnie lata pokazały jednak, że był to strzał w dziesiątkę, bo przy Edukacji padło już kilka rekordów pod względem frekwencji-mówi Krzysztof Woźniak, prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Potwierdziły to nie tylko spotkania na ligowych boiskach, ale również największe wydarzenia w historii miasta. Stadion Miejski był dwukrotnie gospodarzem jednych z najważniejszych imprez dla UEFA i FIFA. Dwa lata temu obiekt był gospodarzem Mistrzostw Europy U21, w czerwcu zakończyły się na nim Mistrzostwa Świata U20. Ostatnia impreza zgromadziła ponad 50 000 osób. To drugi najlepszy wynik nie licząc pojedynków z udziałem reprezentacji Polski.

 Przedstawiciele UEFA i FIFA byli bardzo zadowoleni z organizacji turniejów. Na każdym kroku podkreślali, że zespół stadionowy stanął na wysokości zadania. Byli również zachwyceni atmosferą jaka panowała na stadionie– dodaje Krzysztof Woźniak, prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Stadion, to jednak nie tylko sportowe wydarzenia. Obiekt dysponuje również kilkoma salami konferencyjnymi, 15 skyboxami, strefą VIP i pomieszczeniem dla e-zawodników. Przy Edukacji został otwarty drugi na świecie Gaming House na stadionie piłkarskim.

– Stadion Miejski to także doskonałe miejsce do biznesu .Wynajęliśmy  zdecydowaną większość powierzchni komercyjnych. Na obiekcie funkcjonuje m.in siłownia, sklep klubowy, restauracja czy pub– zaznacza  Krzysztof Woźniak, prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Pierwsze piłkarskie emocje w nowym sezonie już 10 sierpnia. Piłkarzy GKS Tychy czeka pojedynek z Odrą Opole.