Elektryczny Fiat 500 nie będzie produkowany w Tychach.

 


Aktualnie Fiat 500 produkowany jest w Tychach, ale włoski koncern poinformował, że jego elektryczna wersja będzie powstawać w innej fabryce. Wybrano włoski zakład Mirafiori.

Włoska Fabryka Mirafiori, w której będzie powstawała elektryczna wersja Fiata 500, istnieje już od ponad 80 lat i, co jest znamienne, to właśnie tam rozpoczęto produkcję pierwszej „pięćsetki” w 1957 roku. Koncern FCA zainwestuje w nową linię produkcyjną turyńskiej fabryki aż 700 mln euro.

W czwartek uroczyście zamontowano pierwszego robota na przyszłej linii produkcyjnej elektrycznej wersji modelu Fiata 500. Jego produkcja seryjna ma zostać uruchomiona w drugim kwartale 2020 r. Według zapewnień dyrektora operacyjnego FCA, Pietro Gorliera, z taśm włoskiego zakładu ma zjeżdżać 80 tys. elektrycznych pojazdów rocznie.

Projekt 500 BEV jest częścią znacznie szerszego planu inwestycyjnego koncernu FCA na lata 2019-2021. Grupa zainwestuje łącznie 5 mld euro na wprowadzenie 13 całkowicie nowych lub znacząco odświeżonych modeli i kompleksowej oferty pojazdów elektrycznych, w tym 12 zelektryfikowanych wersji nowych lub istniejących modeli.

„Pomimo trudnych warunków makroekonomicznych i wynikających z tego słabych warunków rynkowych, potwierdziliśmy już nasz plan inwestycyjny, a dzisiejsza ceremonia jest konkretnym znakiem, że nasze projekty rozwijają się w szybkim tempie” – powiedział Gorlier.


Źródło : https://www.auto-swiat.pl/