Uwaga kierowcy! Ulica Graniczna zamknięta!

 


Dzisiaj – w środę 10.07 – od godziny 15:00 kierowcy nie będą mogli przejechać przez ulicę Graniczną w Tychach. Zostanie ona zamknięta dla ruchu na około półkilometrowym odcinku od ul. Wałowej do ul. Murarskiej. Pozwoli to drogowcom na ułożenie ostatniej ścieralnej warstwy asfaltu.

Prowadzona od marca przebudowa ul. Granicznej w Tychach wkracza w końcową fazę. Już dzisiaj – 10.07 – o godzinie 15:00 rozpocznie się układanie ostatniej ścieralnej warstwy asfaltu. Zgodnie ze sztuką budowlaną układa się ją na jak najdłuższych odcinkach, by uniknąć występowania tzw. szwów technologicznych – są to miejsc łączenia asfaltu, w których najczęściej powstają dziury i spękania.

Z tych powodów asfaltowanie ul. Granicznej prowadzone będzie całą szerokością drogi i na całym objętym robotami odcinku – od ul. Wałowej do ul. Murarskiej. Na czas robót fragment ten zostanie zamknięty dla ruchu. Utrudnienia potrwają do czwartku, 11.07 (godziny ranne), a objazd do DK44 prowadzić będzie ulicami Murarską i Dojazdową.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji ul. Graniczna została gruntownie przebudowana. Co ważne, nie chodzi tylko o ułożenie asfaltowej nakładki. Drogowcy ingerowali w ziemię i od podstaw układali warstwy konstrukcyjne. Zastosowano specjalne geowłókniny i geosiatki, a wszystko po to, by wzmocnić drogę i zapobiec jej dewastacji. Dodatkowo wyremontowany został chodnik: dwustronnie na części pomiędzy ul. Wałową a przystankiem autobusowym oraz jednostronnie na dalszym około 180-metrowym fragmencie w kierunku ul. Podleskiej.

Całe warte 2 mln. zł zadanie powinno mieć swój finał na przełomie sierpnia i września. Wykonawca prac jest wyłoniona w drodze przetargu spółka JKM.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/