Co i kto zanieczyszcza Wisłę w Bieruniu ?

 


Na Facebooku pojawiło się nagranie, na którym widać jak do Wisły wpływa wielki potok czarnego płynu. Sytuacji przyglądają się zdziwieni wędkarze. Na portalu napisano, że to węglowy szlam z pobliskiej kopalni. – Nie są to ścieki, ani zanieczyszczenia. Woda ma specyficzne zabarwienie, ale nie jest szkodliwa dla środowiska – uspokaja w rozmowie z portalem tvp.info asp. szt. Katarzyna Skrzypczyk z komendy powiatowej policji w Bieruniu (woj. śląskie).

Na nagraniu widać, jak do rzeki wpływa potok czarnego płynu. Do zdarzenia doszło 6 lipca w Bieruniu na Śląsku. Jak napisał internauta, który zamieścił nagranie, do Wisły miał zostać wpuszczony węglowy szlam z Kopalni Węgla Kamiennego Piast.

– Wczoraj jeden z wędkarzy zgłaszał nam, że nieczysta woda wpływa do Wisły. Powiadomiono Straż Miejską, Straż Pożarną z Tychów i przedstawiciela Bieruńskiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej. Jak się okazało, ze zbiornika melioracyjnego do Wisły jest wpuszczana nieskażona woda. Nie są to ścieki, ani zanieczyszczenia. Woda ma specyficzne zabarwienie, ale nie jest szkodliwa dla środowiska – powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info asp. szt. Katarzyna Skrzypczyk z komendy powiatowej policji w Bieruniu.Źródło :