Wodny Park Tychy w gronie finalistów World Architecture Festival 2019.

 


Wodny Park Tychy finalistą jednego z najbardziej prestiżowych konkursów architektonicznych na świecie – World Architecture Festival 2019. Obiekt powalczy o główną nagrodę w kategorii „Produkcja energii i recycling”. Tyski Park Wodny  znalazł się wśród 14 ukończonych budynków z całego świata, m.in. z USA, Chin, Francji, Urugwaju czy Australii, które doceniła międzynarodowa kapituła festiwalu. W sumie w 33 kategoriach wyróżniono ponad 500 projektów z 70 krajów. Nagrody główne World Architecture Festival zostaną rozdane podczas specjalnej gali, która odbędzie się 4-6 grudnia 2019 r. w Amsterdamie.

World Architecture Festival to jedno z największych, architektonicznych wydarzeń na świecie. Od 2008 roku podczas festiwalu prezentowanych jest kilkaset najciekawszych projektów z całego świata, które ocenia międzynarodowa kapituła złożona z najwybitniejszych postaci świata architektonicznego.
Wodny Park Tychy został otwarty 30 kwietnia 2018 r. Za projekt odpowiada TK Holding – Architecture, BIM, VR. W tyskim obiekcie zastosowano nowatorskie rozwiązania pozwalające na samowystarczalność energetyczną (z odnawialnych źródeł energii), a także na unikatowe atrakcje, jak symulator surfingu, multimedialne edukatorium Wodna Akademia czy pierwszą w Polsce zjeżdżalnię z pionowym startem.

 


Źródło: https://fitnessbiznes.pl/