Sparing : ŁKS Łódź – GKS Tychy 2:1 [wideo]

W czwartym meczu kontrolnym, a pierwszym podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim piłkarze GKS Tychy ulegli beniaminkowi PKO Ekstraklasy, ŁKS Łódź 1:2 (0:1). Po pierwszej połowie tyszanie prowadzili po bramce Mateusza Piątkowskiego, ale po przerwie łodzianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza w większości rozegrali po 45 minut sparingowego starcia z ŁKS. W pierwszej połowie wystąpili zawodnicy, którzy obecnie są bliżej wyjściowej jedenastki na inauguracyjne spotkanie Fortuna 1 Ligi z Radomiakiem Radom, natomiast po przerwie kolejną szansę otrzymali głównie młodzi gracze.

W 12. minucie gry wynik spotkania otworzył doświadczony napastnik GKS, Mateusz Piątkowski, który sfinalizował świetną, składną akcję tyskiego zespołu. Jednobramkowe prowadzenie tyszan utrzymywało się do końcówki meczu, ale decydujące ciosy zadali piłkarze Kazimierza Moskala.

W 79. minucie niesygnalizowanym strzałem z dystansu Adriana Odyjewskiego pokonał Portugalczyk, Ricardo Guima. Tyskiego golkipera na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem zaskoczył również Michał Trąbka, który technicznym uderzeniem z 14. metra umieścił futbolówkę tuż przy słupku.

Kolejna gra kontrolna GKS planowana jest na niedzielę, 7 lipca o godz. 11:00. W pobliskiej Opalenicy tyszanie zmierzą się z kolejnym przedstawicielem PKO Ekstraklasy, Koroną Kielce.

ŁKS Łódź – GKS Tychy 2:1 (0:1)
0:1 –
Mateusz Piątkowski (12. asysta: Łukasz Grzeszczyk)
1:1 – Ricardo Guima (79.)
2:1 – Michał Trąbka (86.)

GKS Tychy:  I połowa: Konrad Jałocha – 7. Maciej Mańka Ż, 10. Marcin Biernat, 77. Marcin Kowalczyk, 4. Ken Kallaste – 97. Aleksander Biegański, 14. Dario Krišto, 31. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk, 32. Sebastian Steblecki – 29. Mateusz Piątkowski. II połowa: Konrad Jałocha (62, 1. Adrian Odyjewski) – 2. Jakub Piątek, 34. Mateusz Pańkowski, 3. Łukasz Sołowiej, 79. Paweł Szołtys – 24. Dominik Połap (70, 11. Nikolas Wróblewski), 6. Wojciech Szumilas, 47. Kacper Laskoś, 18. Kacper Piątek – 44. Mathieu Scalet, 9. Dawid Kasprzyk (70, 19. Michał Staniucha). Trener Ryszard Tarasiewicz.