19-letni Aleksander Biegański podpisał profesjonalny kontrakt z GKS Tychy.

 


Kolejny z młodych, utalentowanych piłkarzy GKS Tychy parafował swoją pierwszą profesjonalną umowę z klubem. Podpis pod kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2021 roku złożył bowiem starszy z braci BiegańskichAleksander.

Urodzony 11 października 2000 roku, a więc niespełna 19-letni zawodnik do tyskiej sekcji młodzieżowej trafił w momencie jej powstania, czyli w lipcu 2015 roku. Później krok po kroku przechodził szczeble drużyn młodzieżowych zielono-czarno-czerwonych.

– Olek to młody, dobrze wyszkolony technicznie zawodnik. Nie boi się gry z piłką przy nodze, dryblingów, pojedynków 1 na 1. Często szuka kreatywnych, niekonwencjonalnych rozwiązań, co pozwala stwarzać zespołowi okazje pod bramką przeciwnika. Cieszymy się, że kolejny z naszych chłopaków został doceniony w postaci podpisania profesjonalnej  umowy – charakteryzuje Aleksandra Biegańskiego koordynator sekcji młodzieżowej GKS Tychy, Piotr Mrozek.

Debiut w seniorskim zespole GKS dwa lat starszy od Jana, Aleksander zdążył zaliczyć już w ostatnim meczu sezonu 2017/18 drugiej drużyny, występującej w IV lidze. W meczu przeciwko Beskidowi Skoczów pojawił się na boisku w 60. minucie gry. Regularnie natomiast grał w czwartoligowych rezerwach już w minionym sezonie.

Od początku okresu przygotowawczego do sezonu 2019/20 przygotowuje się z pierwszym zespołem, prowadzonym przez trenera Ryszarda Tarasiewicza. Wystąpił już także we wczorajszej grze kontrolnej z GKS Katowice.