33 pary świętowały 50-lecie małżeństwa.

 


13 czerwca 2019 r. podczas uroczystości Igor Śmietański – z-ca prezydenta Tychów, pogratulował małżonkom pięknego jubileuszu i życzył wielu kolejnych wspólnych lat spędzonych wśród bliskich.

– Mam zaszczyt wręczyć wam te medale i w symboliczny sposób podziękować za te chwile wypełnione wspólnym życiem, dziękuje za to co robicie, za to, że jesteście razem i nadal mimo upływu lat się wspieracie – mówił podczas uroczystości Igor Śmietański.

Medale otrzymali: Antończak Franciszek i Maria, Banasikowski Waldemar i Janina, Bartosiak Zbigniew i Teresa, Bielas Ernest i Helena, Czarnynoga Czesław i Gertruda, Drab Józef i Zdzisława, Dudek Kazimierz i Mirosława, Duszyński Henryk i Elżbieta, Fetera Jerzy i Kazimiera, Fluder Kazimierz i Jadwiga, Hadam Waldemar i Halina, Homan Józef i Władysława, Horajski Władysław i Kazimiera, Jodłowski Piotr i Lidia, Korcz Eugeniusz i Mieczysława, Koziołek Paweł i Wanda, Krzemień Eugeniusz i Róża, Łagosz Władysław i Zonia, Markowski Zygmunt i Danuta, Moćko Jerzy i Łucja, Morawski Ryszard i Irena, Pluta Jerzy i Irena, Półtorak Andrzej i Janina, Pszczółka Andrzej i Romana, Szojda Ryszard i Krystyna, Szramek Eugeniusz i Małgorzata, Szumlicz Franciszek i Lucyna, Twardzik Józef i Irena, Wersel Jerzy i Barbara, Wiśniewski Władysław i Dorota, Włoszczyński Zenon i Zofia, Zadworny Mieczysław i Barbara, Żółtaszek Zbigniew i Maria.

Dodatkowo na uroczystość zaproszono parę jubilatów, która w tym roku obchodzi sześćdziesiątą rocznicę ślubu – Franciszkę i Jana Liszka.

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie to najczęściej przyznawane przez prezydenta RP polskie odznaczenie państwowe. Medale wręczane są osobiście obojgu małżonkom z okazji 50-tej rocznicy ślubu.

„Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” są nadawane na mocy ustawy o orderach i odznaczeniach z dnia 16 października 1992r. (Dz.U.1992, Nr 90, poz. 450 z późn. zm.) przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mogą je wręczać: marszałek województwa, starosta, wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

W Tychach wręczenia odznaczeń dokonuje Prezydent Miasta Tychy, na specjalnej uroczystości organizowanej przez Urząd Stanu Cywilnego.


Źródło : http://umtychy.pl/