Dzień dziecka w Tychach.

 


1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w mieście zaplanowano szereg atrakcji. Przedstawienia, warsztaty, konkursy i zawody sportowe i wiele innych. Z pewnością najmłodszych ucieszy także zaplanowane na jutro otwarcie po przerwie zimowej Wodnego Placu Zabaw na Paprocanach.

Wodny Plac Zabaw będzie czynny codziennie od godziny 10.00 do godziny 18.00. Wieczorem, jak co roku zamieni się w pięknie oświetloną fontannę.

1 czerwca w pobliżu placu zabaw odbędzie się festyn sportowo-rekreacyjny dla dzieci organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach.

– Zapraszamy od godziny 14.00, w programie m.in. tory przeszkód, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy – wymienia Marcin Staniczek – dyrektor MOSiR w Tychach.

Impreza na Paprocanach potrwa do godziny 17.00. Na Paprocanach odbędzie się także Trójkolorowy Dzień Dziecka.

– Od godz. 12:00 na dzieci będą czekały atrakcje m.in. dmuchańce, boiska mobilne, bramka celnościowa. Ponadto zaplanowano gry w piłkarzyki stołowe, kapsle, piłkę nożną (boisko sztuczne, boisko mobilne). Zawody urozmaicą konkurs strzelecki oraz konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych. Dla zwycięzców przewidziano nagrody, a dla wszystkich uczestników mała niespodzianka- zachęcają organizatorzy: Stowarzyszenie Kibiców GKS Tychy „Tyski Fan” oraz MOSIR Tychy

Miejskie Centrum Kultury już dziś – dzień przed Dniem Dziecka ( 31 maja) zaprasza na „Zdrowy i słodki Dzień Dziecka w MCK”.

Od godz. 15:00 – 19:00 ogród Miejskiego Centrum Kultury zamieni się w krainę słodkości.

– Zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w warsztatach nauki gry w japońską grę – zręcznościową KENDAMA, zajęciach kulinarnych, plastycznych, spotkanie z pszczelarzem, dietetykiem i harcerzami- mówi Paweł Drzewiecki – dyrektor MCK w Tychach.

W programie także akcja: Wymiana Zabawek , w której będzie można wymienić zabawki, którymi dzieci już się nie bawią na inne. Można przynosić wszelkie – czyste i zdatne do dalszej zabawy – klocki, książki, samochody, lalki, gry, sanki, rolki, hulajnogi etc. ZAPISY prosimy wysyłać na: agata.nosal@mck.tychy.pl

O 16:00 wystąpi Teatr Lalek w spektaklu „Skrzat” , a po nim zaplanowano artystyczno–sportowe prezentacje najmłodszych tyszan.             O godz. 18:00 Teatr Punctum w spektakl „Jaś i Małgosia” (obowiązują zapisy agata.nosal@mck.tychy.pl)

Partnerzy wydarzenia: MDK 1 – Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, MDK 2 Tychy, Szkoła Muzyczna Suzuki, Fundacja jemyeko.pl

1 czerwca o godz. 11.00 Pasaż Kultury Andromeda zaprasza z kolei na Dzień Dziecka w Krainie Muzyki.

– Dzieci spróbują zagrać i zaśpiewać piosenki z akompaniamentem instrumentów muzycznych takich jak: bum bum rurki, marakasy, tamburyna, bębenki. Przedstawione zostaną piosenki z różnych bajek dobrze dzieciom znanych i tych mniej nieznanych. Ale jakie to piosenki i bajki? To pozostanie niespodzianką – mówią organizatorzy.

Wstęp wolny.

1 czerwca o godz. 16.00 w Teatrze Małym Koziołek Matołek – Teatru Banialuka z Bielska Białej. Bilety na to przedstawienie dostępne są w kasie teatru.

Kolejne atrakcje dla dzieci czekają na os. K. Dzień Dziecka na Ryneczku os. K odbędzie się 15.00 do 19.00 i jest organizowany Budżetu Partycypacyjnego Miasta Tychy na rok 2019. Na dzieci czekać będzie w tym dniu dmuchaniec, animacje, bańki mydlane, fotobudka, wata cukrowa.

– Zapraszamy mieszkańców os. K, L i Cztery Pory Roku i nie tylko – mówią organizatorzy.

W ramach Budżetu Partycypacyjnego Miasta Tychy na rok 2019 odbędzie się także Dzień Dziecka na Czułowie, organizowany tydzień później – 7 czerwca (piątek) w godz. 16:00- 19:00 na Placu K. Ryguły przy ul. Narcyzów 24 w Czułowie.


Źródło : http://umtychy.pl/