Startują Mistrzostwa Świata U20 na Stadionie Miejskim.

 


Wielkie odliczanie w Tychach. Już dzisiaj na Stadionie Miejskim zobaczymy najlepszych piłkarzy młodego pokolenia na świecie. W ostatnich tygodniach w głównych rolach występowali tu jednak pracownicy i wolontariusze.  W sumie na obiekcie w dniu meczu swoje obowiązki będzie wykonywało około 200 osób. Są oni podzieleni na grupy i każda z nich odpowiada za inny obszar.

– Przed startem turnieju odbyliśmy kilka spotkań z przedstawicielami FIFA i PZPN. Otrzymaliśmy również dokument składający się z ponad 100 stron w którym były zwarte wszystkie turniejowe wytyczne. W ostatnich tygodniach włożyliśmy spore wysiłku w przygotowania. Stadion jest w pełni gotowy na przyjęcie najlepszych drużyn z całego świata. Tak naprawdę w wielu aspektach stosujemy te same rozwiązania, które wdrożyliśmy już dwa lata temu przy okazji Euro U-21– mówi Krzyszof Trzosek, koordynator operacji medialnej na Stadionie Miejskim w Tychach.

Na razie największym rywalem organizatorów jest pogoda. Od dwóch dni na murawie jest położona specjalna mata antydeszczowa, który chronia ją przed opadami. Wczoraj stadion wizytowały reprezentacje Kataru, Nigerii i RPA. Turniej cieszy się również dużym zainteresowaniem mediów. W Tychach może pojawić się nawet 300 przedstawicieli z całego świata.

–  Na trybunie medialnej do ich dyspozycji przewidziano kilkadziesiąt monitorów z transmisją meczu, wszystkimi powtórkami i analizami. W Tychach na pewno możemy wyróżnić się trzypoziomową strefą pracy mediów  w… pubie, prawdopodobnie jedyną taką na świecie. Dziennikarze mają widok jak VIP-y, mogą korzystać z tarasu – oczywiście nie w trakcie meczu, tylko przed i po. Nowością w porównaniu do EURO U21 są również konferencje prasowe, które są tłumaczone symultanicznie– zaznacza Trzosek.

Turniej na pewno nie mógłby się odbyć bez wsparcia wolontariuszy. W dniu meczu na obiekcie pracuje ich około 140. Są odpowiedzialni za informowanie kibiców, obsługę mediów, VIPów, delegatów, przedstawicieli drużyn czy transport gości. Wielu z tych, którzy pracowali w takiej roli dwa lata temu podczas EURO U21, dziś pracuje już z ramienia PZPN.

Cały czas w sprzedaży są dostępne bilety na spotkania rozgrywane w Tychach. Nie ma jednak możliwości zakupu ich w kasach. Wejściówki można nabyć tylko i wyłącznie przez oficjalną stronę FIFA. Ponadto każdy kibic, który będzie posiadał bilet w dniu meczu może podróżować bezpłatnie w całej sieci komunikacyjnej Zarządu Transportu Metropolitalnego.


Źródło : http://gkstychy.info/