Policjanci uczestniczyli w pikniku rodzinnym.

 


Tyscy policjanci uczestniczyli w III Rodzinnym Pikniku Orląd Lwowskich ZDZ. Podczas spotkania zachęcano uczestników do prowadzenia zdrowego i wolnego od uzależnień trybu życia, promując przy tym kampanię edukacyjno-profilaktyczną „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Stróże prawa namawiali do częstszego korzystania z roweru i prowadzili rozmowy na temat bezpieczeństwa na drodze.

Podczas III Rodzinnego Pikniku Orląt Lwowskich ZDZ można było spotkać nie tylko policjantów, ale i funkcjonariuszy straży miejskiej i straży pożarnej, którzy prezentowali swój sprzęt techniczny. Obecność stróżów prawa na festynie była znakomitą okazją do promowania bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów, których systematycznie na drogach przybywa. Promując zdrowy i wolny od nałogów tryb życia, przypominali zarówno tym młodym, jak i doświadczonym miłośnikom jednośladów, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. Policjanci podkreślali jak istotne jest przestrzeganie przepisów oraz dbanie o stan techniczny roweru, jego obowiązkowe wyposażenie oraz jazda w kasku i odblaskowej kamizelce.

Ponadto mundurowi omówili zagrożenia związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych, promując kampanię edukacyjno-profilaktyczną pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Została ona opracowana w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Ponadto policjanci prowadzili rozmowy na temat oszustw oraz zagrożeń związanych z handlem ludźmi i ceberzagrożeniami. Wielu zainteresowanych otrzymało od mundurowych informacje na temat warunków rekrutacji do służby w policji.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/