Hokeiści GKS-u Tychy wrócili do pracy z Andriejem Gusowem.

 


Hokeiści GKS-u Tychy rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do kolejnego sezonu, w którym będą bronić mistrzostwa Polski i reprezentować nasz kraj w Lidze Mistrzów.

Pierwszy etap przygotowań potrwa cztery tygodnie. W tym czasie zajęcia będą się odbywać głównie na siłowni i rowerkach. Nie zabraknie również treningów biegowych i piłki nożnej.

– Będziemy pracowali głównie nad siłą i wytrzymałością. Przygotowaliśmy dużo treningów i obciążeń. W pierwszych dniach musimy wprowadzać zawodników delikatnie i z kolejnymi zajęciami zwiększać intensywność ćwiczeń. Każdego dnia z wyjątkiem środy i soboty będziemy trenować dwa razy dziennie. Wolne zaplanowane jest tylko na niedzielę. Pierwsze tygodnie służą tzw. ładowaniu akumulatorów. Chcemy zbudować fundament przed drugim etapem przygotowań –mówi Krzysztof Majkowski, asystent Andrieja Gusowa, trenera GKS-u Tychy.

Gusow również pojawił się na pierwszych zajęciach, chociaż mówiło się, że Białorusin może zmienić klubowe barwy. – Kontrakt trenera został automatycznie przedłużony, więc na razie tematu odejścia trenera nie ma. Oczywiście może się pojawić, jeżeli szkoleniowiec otrzyma propozycję nie do odrzucenia. Wtedy usiądziemy do ewentualnych rozmów – mówi Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy klubu.

W pierwszym tygodniu przygotowań z drużyną nie będą trenować kadrowicze. Ich powrót jest zaplanowany w okolicach 23 maja.

W Tychach nie ma już Kamila Górnego, który wrócił do JKH GKS-u Jastrzębie. Bliski odejścia jest również Ukrainiec Andriej Miknow. Nowym na pokładzie jest natomiast Denis Akimoto, w minionym sezonie obrońca Zagłębia Sosnowiec. W przygotowaniach wezmą udział również młodzi zawodnicy z Tychów: Oliwier Kasperek, Mateusz Ubowski i Kacper Gruźla.

Po zakończeniu pierwszego etapu przygotowań zawodników czekają miesięczne urlopy. Drugi etap rozpocznie się 15 lipca. Wcześniej – bo już 22 maja – GKS pozna rywali w fazie grupowej Ligi Mistrzów.


Źródło : http://katowice.wyborcza.pl/