Tarasiewicz będzie kontynuował swoją misję w Tychach ?

 


Wszystko wskazuje na to, że Ryszard Tarasiewicz będzie kontynuował swoją misję w Tychach. Umowa szkoleniowca z GKS-em obowiązuje jedynie do końca czerwca, ale w klubie są prowadzone rozmowy na temat jej przedłużenia.

Popularny „Taraś” trafił do Tychów pod koniec 2017 roku, kiedy to GKS był zamieszany w walkę o utrzymanie na poziomie Fortuna 1. Ligi. Nowy trener nie tylko bez większych problemów uchronił zespół przed degradacją, ale przy okazji niewiele brakowało, by wywalczył z nim awans do ekstraklasy. Tyszanie zakończyli rozgrywki na czwartej pozycji z zaledwie trzema punktami straty do drugiej, dającej awans, lokaty.

W tym sezonie GKS miał od początku nadawać ton wydarzeniom w I lidze, jednak grał w kratkę. Drużyna Tarasiewicza złapała wiatr w żagle dopiero wiosną i wydaje się, że ponownie może zakończyć rozgrywki w ścisłej czołówce.
Wydawać by się mogło, że taki wynik będzie mimo wszystko rozczarowaniem, ponieważ w Tychach od dłuższego czasu nie kryją swoich aspiracji sięgających ekstraklasy, jednak na ten moment zdecydowanie bliżej jest do przedłużenia umowy w obecnym szkoleniowcem, niż szukania kogoś nowego na jego miejsce.
Negocjacje z trenerem potwierdził podczas rozmowy z katowickim „Sportem” Krzysztof Bizacki, który pełni w GKS-ie obowiązki dyrektora sportowego.
Na finiszu ligowego sezonu GKS Tychy plasuje się na szóstej pozycji z dorobkiem 44 punktów. W zasięgu ekipy Tarasiewicza znajduje się maksymalnie piąta lokata.

Źródło : http://pilkanozna.pl/