Z kim GKS Tychy zagra w Hokejowej Lidze Mistrzów (CHL) ?

 


Poznaliśmy wszystkie drużyny, które w sierpniu zaczną walkę o zwycięstwo w Hokejowej Lidze Mistrzów. Ostatni do tego grona dołączył mistrz Finlandii, HPK Hämeenlinna.

Najwięcej, bo po pięć drużyn reprezentować będzie Szwecję i Szwajcarię. Svenska Hockeyligan reprezentować będą mistrz kraju i obrońca tytułu Frölunda Indians, Luleå Hockey, Djurgården Stockholm, dobrze znane z rywalizacji z Comarch Cracovią, Färjestad Karlstad i GKS-em Tychy Skellefteå AIK.

Szwajcarię, jak co roku reprezentować będą SC Bern i EV Zug. Do nich dołączą debiutanci, Lausanne HC, EHC Biel-Bienne i HC Ambrì-Piotta.

Cztery zespoły wystawi fińska Liiga. Niespodziewanie mistrzem kraju został HPK Hämeenlinna, który w finale pokonał 14-krotnego mistrza Finlandii Tappara Tampere. Tym samym „Rycerze” zadebiutują w Lidze Mistrzów. Kolejnym debiutantem będzie Pelicans Lahti. Listę zespołów z Finlandii zamykają wspomniana wcześniej Tappara Tampere i Kärpät Oulu.

Również Czesi w kolejnej edycji CHL wystawią 4 drużyny. Pierwszym klubem będzie zespół Arona Chmielewskiego, Oceláři Třinec. Dołączy do niego zwycięzca, trzeci i czwarty zespół sezonu zasadniczego, odpowiednio Bílí Tygři Liberec, HC Pilsen i Mountfield HK.

Ligę EBEL w sezonie 2019/2020 reprezentować będą tylko zespoły z Austrii. Jako pierwszy awans do CHL uzyskał Graz99ers, jako zwycięzca sezonu regularnego, następnie Vienna Capitals, zwycięzca drugiej fazy sezonu zasadniczego (Po zakończeniu sezonu zasadniczego tabela EBEL jest podzielona na 6 zespołów grających w grupie mistrzowskiej i 5 w słabszej, a punkty zdobyte w pierwszej fazie zostają wyzerowane. Po rozegraniu 10 kolejek, po zakończeniu których przygotowywana jest drabinka play-offów). Ostatni KAC Klagenfurt, awansując do finału był już pewny gry w CHL. Wygrał jednak z zespołem z Wiednia i do rozgrywek przystąpi jako Mistrz Erste Bank Eishockey-Liga.

Nasi zachodni sąsiedzi także będą reprezentowani przez trzy zespoły. Mistrza kraju, Adler Mannheim, tegorocznego finalistę, Red Bull Munich i  beniaminka, Augsburger Panther.

Wielką Brytanię reprezentować będą dwa zespoły, zwycięzca play-offów walijski Cardiff Devils i mistrz EIHL Belfast Giants. Klub z Irlandii prawo do występu w Lidze Mistrzów zapewnił sobie już wcześniej, dzięki zdobyciu drugiego miejsca w Pucharze Kontynentalnym, w którym rywalizował z Tauron KH GKS-em Katowice.

Po jednym klubie wystawić może Białoruś (Yunost Mińsk), Francja (Brûleurs de Loups), Dania (Rungsted Ishockey), Norwegia (Frisk Asker) i Słowacja, która po wycofaniu się klubu z Bańskiej Bystrzycy, nie ma jeszcze wyznaczonego przez władze CHL swojego reprezentanta. Według nowych przepisów miejsce to przysługuje HKm Zwoleń, który zakończył sezon zasadniczy na drugim miejscu. Kluby te najprawdopodobniej zostaną przydzielone do czwartego koszyka razem z mistrzem naszego kraju, GKS-em Tychy.

Losowanie grup Hokejowej Ligi Mistrzów odbędzie się 22 maja w Bratysławie. Dokładny terminarz poznamy zapewne kilka-kilkanaście dni później.


Źródło :http://planetofhockey.com/