Hokeiści za tydzień wznawiają treningi.

 


Mistrzowie Polski w przyszłym tygodniu rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Pierwsze zajęcia zaplanowano na poniedziałek i potrwają cztery tygodnie. Hokeiści GKS Tychy będą pracowali głównie na siłowni i rowerkach. Nie zabraknie również treningów biegowych i piłki nożnej.

– Będziemy pracowali głównie nad siłą i wytrzymałością. Przygotowaliśmy dużo treningów i obciążeń. W pierwszych dniach musimy wprowadzać zawodników delikatnie i z kolejnymi zajęciami zwiększać intensywność ćwiczeń. Każdego dnia z wyjątkiem środy i soboty będziemy trenować dwa razy dziennie. Wolne zaplanowane jest tylko na niedzielę. Pierwsze tygodnie służą tzw. ładowaniu akumulatorów. Chcemy zbudować fundament przed drugim etapem przygotowań- mówi Krzysztof Majkowski, asystent trenera GKS Tychy.

W pierwszym tygodniu z drużyną nie będą trenować kadrowicze. Ich powrót jest zaplanowany w okolicach 23 maja. Po zakończeniu pierwszego etapu przygotowań zawodników czekają miesięczne urlopy. Drugi etap rozpocznie się 15 lipca.

– Pierwszy tydzień na pewno będzie na „sucho”. W okolicach 21 lipca będziemy wchodzili na lód. Podobnie jak w  ubiegłych latach wystąpimy na turnieju w Zwoleniu. Mamy również w planach rozegranie kilku sparingów- dodaje Majkowski.

W przygotowaniach wezmą udział również młodzi zawodnicy- Oliwier Kasperek, Mateusz Ubowski i Kacper Gruźla.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/