Dyrektorzy tyskich szkół wybrani.

 


Konkursy na dyrektorów 11 placówek w Tychach zostały rozstrzygnięte. W większości szkół dyrektorzy się nie zmienią, nowych zarządzających będą miały: Szkoła Podstawowa nr 6 i Przedszkole nr 11.

W Przedszkolu nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach wygrała Danuta Waszak, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Tychach – Marek Knapczyk, a w Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tychach – Marianna Niesobska. Dyrektor nie zmieni się także w Szkole Podstawowej nr 17 w Tychach (została nim Joanna Łaska) oraz w Szkole Podstawowej nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy w Tychach, gdzie wygrała Danuta Wójcik. Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tychach ponownie pokieruje Aleksandra Klimczewska, Zespołem Szkół nr 6 w Tychach – Adam Burczyk, a III Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach – Anita Iskierka.

Nowych dyrektorów od września będą miały dwie placówki: Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy w Tychach – dyrektorem została Sylwia Sulisz  oraz  Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Karola Palicy w Tychach, gdzie konkurs wygrała Jolanta Pająk.

– Wszystkim nowo wybranym dyrektorom, szczególnie tym, którzy po raz pierwszy będą kierowali placówkami oświatowymi w naszym mieście życzę wielu sukcesów, wsparcia zaangażowanej i pomocnej kadry oraz wiele satysfakcji, w jakże niełatwej pracy pedagogicznej – mówi Maciej Gramatyka –z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Po zatwierdzeniu zarządzeniem Prezydenta Miasta Tychy wyników konkursów wszystkim wybranym w drodze konkursu osobom zostanie powierzone stanowisko dyrektora na okres 5 lat szkolnych od dnia 01 września 2019 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku. Konkursy trwały tydzień – od 24 do 29 kwietnia.


Źródło : http://umtychy.pl/