Podsumowanie „Wielkanocnego weekendu”.

 


Podczas Wielkanocnego weekendu na tyskich drogach doszło do jednego wypadku. W ciągu minionych 4 dni policjanci odnotowali 17 kolizji drogowych. Nad bezpieczeństwem tyszan w tym czasie czuwało kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy straży miejskiej.

Święta Wielkanocne to czas wzmożonego  ruchu kołowego i pieszego wynikający z przygotowań oraz przemieszczania się po terenie kraju na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Podczas działań związanych z akcją “BEZPIECZNY WEEKEND” nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwało kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy straży miejskiej. W trakcie minionego weekendu policjanci odnotowali jeden wypadek drogowy, a do kolizji wyjeżdżali 17 razy. Z dalszej jazdy zostało wyeliminowanych 6 kierujących pojazdami mechanicznymi oraz 10 rowerzystów. Działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc” dodatkowo były wspierane policyjną akcją informacyjno-edukacyjną „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”. Główne celem akcji jest zwrócenie uwagi kierującym pojazdami na konieczność obserwacji drogi i jej otoczenia, obowiązek zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych i ustępowanie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. W przypadku pieszych funkcjonariusze przypominali o zagrożeniach związanych m.in. z nieostrożnym wejściem na przejście, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię czy przebieganiem przez jezdnię.

Apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Nierozsądnym kierowcom przypominamy, że jazda na podwójnym gazie, oprócz zagrożenia życia i zdrowia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, niesie za sobą również karę do dwóch lat pozbawienia wolności.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/