„Kierunek kopalnia” wystawa w Galerii Obok.

 


Miejska Galeria Sztuki „OBOK” – 16 kwietnia 2019 r. – 30 kwietnia 2019 r.
wstęp wolny

Projekt „Kierunek kopalnia”, obejmuje współpracę między Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach a Académie des Beaux-Arts de Namur w Belgi. Działanie artystów, ukierunkowane jest na notacje świata, który odchodzi w zapomnienie. Nathalie Hannecart – fotografia, Mathilde Lacroix – laboratorium dźwięku, Olivier van Rossum – fotografia,Weronika Siupka – grafika. Projekt, jest spotkaniem różnych form wypowiedzi artystycznej. Konotacje między dziedzictwem przemysłowym w Polsce i Walonii stanowią platformę plastycznych poszukiwań.
Od 2017 trwa realizacja wydarzeń artystycznych i dydaktycznych w Walonii oraz na Górnym Śląsku, związanych z przebiegiem programu współpracy – wystawy, wykłady, warsztaty. Projekt jest próbą odpowiedzi na problem tożsamości regionów postindustrialnych.
Istotnym elementem jest aspekt socjologiczny – dotyka emigracji polskiej w Belgi.
Nie bez znaczenia są podobieństwa wynikające z historii przemysłowej regionów.
Celem jest wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytania o kondycję społeczną obszarów postindustrialnych w kontekście miejsca i tradycji.
Więcej niż rozważania na temat przeszłości, fotografie, grafiki oraz dźwięk, obrazują doświadczenie straty, które unaocznia znaczeniowość braku, przenosząc to wrażenie w inny wymiar istnienia: meta – obecności.

Wernisaż wystawy odbędzie się 16 kwietnia 2019 o godz. 18:00.

Wystawa potrwa do 30 kwietnia 2019.


Źródło : https://teatrmaly.tychy.pl/