Oszuści wyłudzili od seniorki 20 tys. złotych.

 


W związku z oszustwami na „policjanta” mundurowi apelują do mieszkańców, by przestrzec ich przez takimi zdarzeniami. W środę oszuści wyłudzili od seniorki 20 tys. złotych. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą paść ofiarą oszustów!

Wczoraj 72-letnią tyszanka straciła oszczędności swojego życia, bo dał wiarę oszustom podszywającym się pod policjantów.

Przestępcy podając się za funkcjonariuszy przekonali ją, że jest prowadzona policyjna akcja i konieczne jest żeby przekazała im swoje wszystkie oszczędności, które ma zgromadzone na koncie.

W związku z tym dokładnie poinstruowana kobieta, poszła do banku i wypłaciła 20 tys. złotych. Seniorka przez cały czas była telefonicznie przekonywana przez oszusta, że jest obserwowana przez przestępców i że ma robić dokładnie to co jej rzekomy policjant powie. Tym sposobem kobieta przekazała pieniądze „kurierowi” i straciła swoje oszczędności.

Sposoby działania przestępców wyłudzających pieniądze są bardzo podobne. Zazwyczaj dzwonią do wybranej ofiary i opowiadają historię, która ma przekonać do szybkiego przekazania gotówki. Oszuści podają się za różne osoby – policjantów, pracowników poczty, członków rodziny. Pytają czasem o wysokość emerytury lub o pieniądze posiadane w domu i na kontach bankowych.

Przypominamy! Funkcjonariusze Policji:

  • NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie.
  • NIGDY nie pytają seniorów, czy mają pieniądze, w jakiej walucie i w jakiej wysokości.
  • NIGDY nie proszą o przekazywanie pieniędzy nieznanym osobom.

Policjanci apelują, by w trakcie spotkań rodzinnych rozmawiać z seniorami o tym, jak działają oszuści i jak należy się zabezpieczyć, by nie paść ofiarą przestępstwa.