Złoty medal tyskiego policjanta.

 


Asp. sztab. Marcin Dziedzic z tyskiej komendy wziął udział w XIV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Jiujutsu sportowego. W konkurencji samoobrony sportowej policjant zdobył złoty medal. Tytuł mistrza Polski otwiera mu drzwi do startu w Mistrzostwach Świata Jiujutsu sportowego, które odbędą się w Gruzji.

Asp. sztab. Marcin Dziedzic wraz z uczniami z Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu, wziął udział w XIV Międzynarodowych Mistrzostw Polski Jiujutsu sportowego, które odbyły się w Wołominie pod auspicjami Polskiej Organizacji Jiujutsu i patronatem World Sport Jiujutsu Organization.

Przedstawiciele stylu walki Guja Jiujutsu z Jaworzna przez trzy miesiące przygotowywali się do demonstracji obron przed uchwytami, uderzeniami i zagrożeniem bronią palną. Prezentowane przez nich chwyty obronne były nie tylko efektywne, ale też bardzo widowiskowe.

Tyski policjant ze swoim partnerem byli bezkonkurencyjni z zakresu samoobrony sportowej i wywalczyli „złoto”.

Sędziowie, którzy oceniali finałowy pojedynek, byli jednomyślni. Tytuł mistrzów Polski otworzył wojownikom drzwi do startu w Mistrzostwach Świata Jiujutsu sportowego, które odbędą się w listopadzie w Tbilisi.

Oprócz tego, że asp. sztab. Marcin Dziedzic stanął na podium, był też jednym z sędziów. Dzięki posiadanej międzynarodowej licencji sędziego, rozstrzygał rywalizacje innych uczestników.

Osiągnięte sukcesy nie są przypadkiem. Policjant ćwiczy sztuki walki od ponad 30 lat. Posiada czarny pas kung-fu, gdyż początkowo związany był z tą właśnie sztuką walki. Obecnie uczestniczy w treningach w szkole sztuk walki w Jaworznie, gdzie pod czujnym okiem trenera ćwiczy i rozwija swoje umiejętności, czego efekty są widoczne.

Asp. sztab. Marcin Dziedzic w tyskiej komendzie służy od blisko 20 lat. Na co dzień pracuje w wydziale prewencji jako przewodnik psa służbowego. Tyski policjant posiada szereg uprawnień, które dają mu możliwości szkolenia mundurowych w zakresie taktyki i techniki interwencji, strzelań, a także z użycia paralizatora.

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów w realizacji sportowej pasji!


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/