Remonty na tyskich drogach.

 


Miejski Zarząd Ulic i Mostów stopniowo rozpoczyna wiosenne remonty nawierzchni ulic w Tychach. Lista dróg, na których za chwilę rozpoczną się prace budowlane jest długa.

Wraz z nadejściem wiosny ruszyły remonty na tyskich drogach. Chodzi nie tylko o prace cząstkowe, polegające na uzupełnianiu pozimowych ubytków w nawierzchniach, ale również o asfaltowe nakładki, jakie stosuje się na dłuższych odcinkach oraz o remonty dróg gruntowych. Łącznie na ten cel z budżetu miasta przeznaczono blisko 4,5 mln. zł.

Na początek al. Bielska

W pierwszej kolejności nową nawierzchnię zyskają dwa fragmenty al. Bielskiej. Na 150-metrowym odcinku alei w rejonie targowiska na Starych Tychach. Tam stara nawierzchnia zostanie sfrezonana na całej szerokości drogi, a w razie potrzeby zostanie również uzupełniona podbudowa. Kolejno na tak przygotowanym podłożu będzie ułożona nowa asfaltowa nakładka. W zakres tych prac wchodzi także naprawa zapadniętej nawierzchni w rejonie studni i kanału sanitarnego na styku al. Bielskiej z ul. Katowicką. Drugi odcinek al. Bielskiej, na jakim będą prowadzone roboty mierzy 400 metrów i biegnie od ul. Stoczniowców 70 w kierunku ściany lasu. Tam wyremontowany zostanie lewy pas ruchu.Oba remonty potrwają od kilku do kilkunastu dni, a następnie ekipy drogowców przeniosą się na inne drogi. W najbliższym czasie remontowane będą również ulice Katowicka (odc. od ul. Grabowej do ul. Leszczynowej), Zgrzebnioka, Boya-Żeleńskiego, a także fragment DK-1 w rejonie węzła z Kostuchną. W miejscach prowadzenia prac należy spodziewać się lokalnych utrudnień w ruchu.

Pozimowe naprawy

Cały czas prowadzone są także remonty doraźne oraz pozimowe łatanie dziur i ubytków w nawierzchni. Prace te wykonywane są na bieżąco. Do napraw wykorzystywane są głównie mieszanki mineralno-asfaltowe wytwarzane i wbudowywane „na ciepło”. W odróżnieniu od zimnej masy jest to technologia trwalsza i bardziej wytrzymała. W najbliższym czasie cząstkowe remonty prowadzone będą na ulicach: Turyńskiej, Piłsudskiego, Jana Pawła II i Sikorskiego. Naprawy dotyczą również dróg gruntowych. Prowadzono je już m.in. na ul. Barwnej, Nadrzecznej, a niebawem drogowcy rozpoczną remonty na ulicach Spacerowej, Kosów, Dziewanny (sięgacz), Bławatków.

Obywatelskie inwestycje

Ruszyły także pierwsze zadania realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego, zwanego też obywatelskim. Są to często zadania mniejsze, niemniej jednak bardzo potrzebne, bo o ich realizację zabiegali sami mieszkańcy. W toku jest remont chodnika przy ul. Starokościelnej. Tam na odcinku od ul. Baziowej do al. Bielskiej stary, spękany asfalt zastąpiła kostka brukowa. Nową nawierzchnię z asfaltu zyska także parking na ul. Dmowskiego – chodzi o fragment zlokalizowany pomiędzy całodobową piekarnią, a al. Jana Pawła II. Wyremontowana zostanie zatoka autobusowa przy ul. Paproci. Niebawem ruszy też remont chodnika przy ul. Cielmickiej na osiedlu Ogrodnik.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/