Bad Boys z Pucharem TLF.

 


Sezon 2018/2019 w minioną niedzielę oficjalnie przeszedł do historii. Ostatnie Trofeum zdobyli Bad Boysi, którzy w finale Turnieju o Puchar Tyskiej Ligi Futsalu, po serii rzutów karnych pokonali Piłkarskich Emerytów i tym samym obronili trofeum zdobyte przed rokiem.

Podczas zawodów odbyła się ceremonia zakończenia, podczas której poznaliśmy także najlepszego zawodnika i bramkarza ligi. W głosowaniu kapitanów najwięcej głosów zebrał Adam Matusz z Piwkarzyków (najlepszy zawodnik), z kolei podobnie jak przed rokiem bezkonkurencyjny wśród bramkarzy okazał się Adam Borowski z Bad Boys. Popularny „Borówa” walnie przyczynił się do zdobycia przez BB Pucharu Tyskiej Ligi Futsalu, bowiem w serii rzutów karnych, dwukrotnie kapitalnie interweniował broniąc uderzenia Michała Stefanka i Dawida Rojka.

Sam Turniej zaczął się katastrofalnie, ponieważ już w 2 minucie meczu Hapoelu z Piłkarskimi Emerytami Michał Pomietło z HBK doznał fatalnej kontuzji i prosto z parkietu został przewieziony do szpitala. W tym miejscu Michałowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i mocno trzymamy za niego kciuki!

Po ciekawych meczach ćwierćfinałowych, w półfinałach zameldowali się Emeryci, The Naturat, Jesiony oraz Bad Boys. Starcie The Naturatu z Piwkarzykami przyniosło najwięcej emocji. Piwkarzyki prowadzili w tym meczu już 2:0, jednak nie potrafili dowieźć korzystnego rezultatu do końcowej syreny i ostatecznie po długiej serii rzutów karnych musieli uznać wyższość nowych Mistrzów.

W półfinale doszło do sporej niespodzianki. Dobrze dysponowani w tym sezonie Piłkarscy Emeryci gładko 4:1 ograli The Naturat i jako pierwsi zameldowali się w finale. Drugi półfinał to starcie Bad Boys z Jesionami, które 3:1 wygrali Ci pierwsi.

Wielki finał to asekuracyjna gra z obu stron i w pierwszej kolejności zabezpieczenie tyłów, efektem czego był bezbramkowy remis. Sędziowie zarządzili serię rzutów karnych, a te zdecydowanie lepiej wykonywali Boysi i to oni cieszyli się z obrony trofeum wywalczonego przed rokiem. Puchar TLF na pewno nieco osłodził Złym Chłopcom, gorzki ligowy sezon.

Królem Strzelców Turnieju o Puchar TLF został Tomasz Piotrowski (Bad Boys), Najlepszym Bramkarzem Jarosław Zabraniak (Piłkarscy Emeryci), natomiast Najlepszym Zawodnikiem wybrano Daniela Gurbisza (Bad Boys)

Podczas trwania Turnieju odbyła się kwesta na rzecz tyskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, podczas której udało się zebrać 416,56zł. Do dyspozycji zawodników i kibiców obecnych na hali był poczęstunek w postaci grilla, a najmłodsi ten dzień mogli umilić sobie łakociami.

Partnerami Turnieju byli: VIKING TRAINING CENTER oraz ROZBITASZYBKA.COM

Patronat Medialny nad turniejem objęły portale: tyskiflesz.pl, tychynews.pl, tychy.pl, Wiadomości Tychy (FB) oraz tygodniki miejskie: TWOJE TYCHY i NOWE INFO


Źródło : http://futsal-tychy.futbolowo.pl