Murawa na Stadionie Miejskim w Tychach zostanie wymieniona.

 


Murawa na Stadionie Miejskim w Tychach zostanie wymieniona. Taką decyzję podjęły FIFA i Polski Związek Piłki Nożnej. Po wykonaniu kompleksowych badań organizatorzy Mistrzostw Świata U20 zdecydowali się na takie rozwiązanie. Eksperci z międzynarodowej federacji dokładnie zmierzyli zarówno twardość, gęstość trawy,  jak i zrywalność darni.

Stan murawy ma ogromny wpływ na jakość gry piłkarzy, ich wydajność, wydolność oraz w głównej mierze kontuzje i bezpieczeństwo. Niestabilna murawa zwiększa szanse i ryzyko wystąpienia kontuzji u zawodników, co może doprowadzić do odwołania meczu, a w rezultacie zakończyć się fiaskiem całego turnieju, narażając PZPN, FIFA oraz Miasto Tychy na nieodwracalną stratę wizerunku i zaufania. Warto zaznaczyć, że ze względu na rangę wydarzenia jakimi są Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 oraz przyjęte wysokie standardy turnieju, obserwuje się wśród piłkarzy, trenerów, kibiców oraz mediów rosnące oczekiwania w odniesieniu do muraw” – czytamy w uzasadnieniu decyzji PZPN i FIFA.

W ostatnich miesiącach Tyski Sport S.A. podjął szereg prac związanych z poprawą kondycji murawy. Na Stadionie Miejskim pojawiły się specjalistyczne lampy, dostarczone przez jedną z największych firm na świecie, Turf Lighting Solutions. Ponadto osoba odpowiedzialna za jakość trawy w Tychach była w stałym kontakcie z greenkeeperem ze strony FIFA. Biorąc jednak pod uwagę rangę Mistrzostw Światakryteria FIFA i ilość rozegranych spotkań w trakcie trwania turnieju, zapadła decyzja o jej wymianie. W tej chwili trwa postępowanie przetargowe.

Instalacja nowej murawy została przewidziana od 28 kwietnia do 10 maja. W związku z tym, zmianie ulegnie data rozegrania ostatniego meczu w tym sezonie na Stadionie Miejskim. Spotkanie GKS Tychy – GKS 1962 Jastrzębie odbędzie się innym terminie.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/