Woyzeck – Otwarta Scena Teatru Tychy.

 


Teatr Mały – 26 marca 2019 r., godz. 19.00
bilety : 10 zł

„Woyzeck” to ostatni, najwybitniejszy dramat napisany przez 23-letniego Georga Buchnera, tuż przed jego śmiercią w 1836 roku. Dramat nieukończony, fragmentaryczny, a jednak działający jak bomba z opóźnionym zapłonem. Wydany niemal pół wieku po śmierci autora, a wystawiony po raz pierwszy dopiero w roku 1913, okazał się źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń – dla XIX-wiecznych naturalistów, ekspresjonistów z początków XX stulecia, dla Bertolta Brechta. W kolejnych epokach „Woyzeck” okazywał się tekstem na wskroś współczesnym….”

Kameralny spektakl w reżyserii Macieja Gorczyńskiego – przygotowany  z udziałem studentów i absolwentów Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Bytomiu – wydobywa gęstą, cielesną i materialną tkankę tekstu, jednocześnie wyłamując się z tradycji realistyczno – naturalistycznych inscenizacji „Woyzecka”.

autor: Georg Buchner

przekład: Piotr Lachmann

wstawki słowne: fragmenty utworu „WOYZECK” autor: Georg Buchner, przekład Jerzy Liebert

obsada: Aleksandra Nowakowska, Sabina Romańczak, Kajetan Mojsak, Kamil Bończyk, Paweł Urbanowicz, Filip Wójcik

scenografia: Iwona Bandzarewicz

adaptacja: Maciej Gorczyński, Kajetan Mojsak

reżyseria: Maciej Gorczyński

ilustracja muzyczna: „Dependamble phantoms” muzyka: Frith Fred, „Slaapliedje” muzyka: Kaspel Edward; słowa: Legendary Pink Dots – zespółŹródło : https://teatrmaly.tychy.pl/