Trzy złota tyskich pięściarzy w Jaworznie.

Znakomicie spisali się pięściarze MOSM Tychy podczas rozegranych w Jaworznie mistrzostw Śląska w boksie. Trzech podopiecznych trenera Ryszarda Dziopy wywalczyło złote medale.

Można powiedzieć, że niespodzianki nie było bowiem tyscy pięściarze od dawna zaliczani są do krajowej czołówki w swoich kategoriach. Startem w Jaworznie swoje wysokie umiejętności i formę potwierdził Dawid Szmajda, który został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw. W finałowym starciu kat. 63 kg Dawid pokonał Łukasza Kanię z Górnika Sosnowiec. Dodajmy, iż tyski bokser to złoty medalista ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz reprezentant Polski, m.in. na mistrzostwa Polski juniorów. W rankingu za 2018 rok Polskiego Związku Bokserskiego uznany został za najlepszego kadeta w Polsce.

Tytuł mistrzowski z Jaworzna przywiózł także Bartłomiej Rośkowicz, który w kat. 52 kg pokonał zawodnika BKS Jastrzębie Zdrój Oskara Brzozoka. Rośkowicz to także reprezentant Polski i mistrz Polski młodzików z ubiegłego roku.

Trzecim złotym medalistą z Jaworzna jest Adrian Klima – w kat. 60 kg pokonał reprezentanta Górnika Sosnowiec, Pawła Moniaka.

Wysoka forma naszych pięściarzy to dobry prognostyk przed najważniejszymi imprezami sezonu – mistrzostwami Polski i Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która w maju rozegrana zostanie w Ostrowcu Świętokrzyskim.