Tirem na „podwójnym gazie”.

 


Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca ciągnika siodłowego, który został zatrzymany na drodze krajowej nr 1. 41-letni nieodpowiedzialny kierujący wpadł w ręce policjantów tyskiej drogówki podczas działań kontrolno-prewencyjnych „Tir”. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

W poniedziałek w Tychach policjanci tyskiej drogówki prowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Tir”. Wiążą się one ze zwiększeniem nadzoru nad kierującymi pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Szczególnie kontrolowane były zatem samochody ciężarowe. Jedna z takich właśnie kontroli zakończyła dalszą jazdę 41-letniego kierowcy „tira”. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Pamiętajmy, że podczas jazdy musimy się zmierzyć z wieloma czynnikami na drodze. Nie mamy wpływu na to, czy inny kierowca bądź pieszy nie popełni błędu, z powodu którego dojdzie do jakiegoś zdarzenia. Mamy jednak wpływ na własne zachowanie. Najważniejsza jest wyobraźnia, przestrzeganie zasady ograniczonego zaufania wobec innych kierujących oraz stosowanie się do zasad ruchu drogowego.