GKS II Tychy rozpoczyna rundę wionenną.

 


Nietypowo, bo tydzień wcześniej od pozostałych drużyn w czwartej lidze, zaczną swój sezon rezerwy GKS Tychy. Podopieczni trenera Tomasza Wolaka w najbliższą sobotę odrabiać będą zaległości z liderem tabeli, LKS Czaniec.

Pojedynek ten pierwotnie miał się odbyć pod koniec października, ale ze względu na złe warunki pogodowe, które zastały piłkarzy w dniu meczu, decyzją WG ŚlZPN został on przeniesiony właśnie na sobotę 9 marca.

Tyszanie do starcia z liderem przystąpią z szóstej pozycji w tabeli i 24 punktami na koncie, przy bilansie bramkowym 27:20, najlepszym strzelcem „Trójkolorowych”  pozostaje Wojciech Szumilas – autor ośmiu trafień.

Ten sam zawodnik w meczach sparingowych potwierdził swoją dobrą dyspozycję strzelając jak za zawołanie w czterech z siedmiu rozegranych gier kontrolnych. Warto jednak podkreślić, iż cała drużyna prezentowała się bardzo dobrze, odnosząc cztery zwycięstwa, dwie porażki i jeden remis. – Przeszliśmy bardzo solidny okres przygotowawczy i cieszy mnie zaangażowanie zawodników. Sparingi pokazały, że idziemy w dobrym kierunku, choć wszystko i tak zweryfikuje liga – ocenił trener Tomasz Wolak.

Nasi sobotni goście będą zdecydowanym faworytem najbliższego meczu. LKS Czaniec z dorobkiem 35 punktów zdecydowanie prowadzi w tabeli, a bilans bramkowy 28:7 dobitnie świadczy o tym, że mamy do czynienia z drużyną dobrze zorganizowaną w ataku jak i w obronie. – Liczę na to, że w Tychach nasz dorobek jeszcze powiększymy. Pozycja lidera zobowiązuje, musimy być jednak czujni i skoncentrowani, ponieważ grupa pościgowa będzie naciskała – podkreślał w wypowiedzi dla sportslaski.pl opiekun beskidzkiego zespołu Maciej Żak. W podobnym tonie wypowiedział się natomiast trener GKS Tychy– Interesuje nas tylko dobra gra i zaangażowanie w mecz, nastawiamy się na walkę o trzy punkty, może nie jesteśmy faworytem, ale na pewno tanio skóry nie sprzedamy. Ewentualne potknięcie rywali w tym meczu może sporo namieszać w lidze, więc warto pokazać się z jak najlepszej strony. Ciężar zdobywania goli w szeregach LKSu rozkłada się na kilku zawodników –  Maciej Stróżak, Ilya Nazdryn-Platnitski, Kamil Karcz i Piotr Świerczyński uzbierali razem 21 goli.

Wyniki meczów kontrolnych GKS II Tychy przed rundą wiosenną:
GKS II Tychy – Przemsza  Siewierz 5:1 (Bojarski 2, Szumilas 1, Moreno, samobójcza)
GKS II Tychy – Unia Kosztowy 5:4 (Szumilas, Biegański J., Blach, Wróblewski, Staniucha)
GKS II Tychy – Warta Zawiercie 2:3 (Kopczyk, Blach)
GKS II Tychy – Pogoń Imielin 7:0 (Szumilas 3, Blach 2, Pipia, Biegański J.)
GKS II Tychy – AKS Mikołów 6:0 (Szumilas 2, Połap, Bojarski, Kokoszka P., Biegański A.)
GKS II Tychy – MKS Myszków 0:0
GKS II Tychy – Grodziec Będzin 1:2 (Szołtys)

Najbliższe spotkanie: GKS II Tychy – LKS Czaniec, początek spotkania w sobotę 9 marca o godzinie 15.00 na boisku OW Paprocany. Wstęp wolny.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/