Oscarowe Pokazy w Klubie Wilkowyje MCK.

 


7 marca o godz. 19.00 odbędzie się pokaz Oscar Nominated Shorts: Fabuły. Zostaną zaprezentowane krótkie metraże, które walczyły o najbardziej prestiżową nagrodę filmową. Pokaz przeznaczony dla osób dorosłych.

Tydzień później, 14 marca,o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i dorosłych na pokaz Oscar Animated Shorts: Animacje. Wstęp na oba pokazy wolny.

Klub Wilkowyje MCK, ul. Szkolna 94, tel.: 32 227 26 22/691 770 344 klub@mck.tychy.pl

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii.
Podczas tegorocznego rozdania nagród konkursu o jej złotą statuetkę zawalczy 17 filmów krótkometrażowych w 3 kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Mimo że rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie.
Oscar Nominated Shorts 2019 to świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe.