Rozgrywane m.in. w Tychach Mistrzostwa Świata U-20 w TVP.

 


Telewizja Polska będzie oficjalnym nadawcą zbliżających się Mistrzostw Świata U-20 rozgrywanych w Polsce na przełomie maja i czerwca bieżącego roku.

Wszystkie mecze młodzieżowego mundialu będzie można obejrzeć na antenach TVP między 23 maja a 15 czerwca. Większość spotkań będzie transmitowana na TVP Sport. Ponadto każde ze starć będzie dostępne na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej stacji.

Telewizja Polska swoją przygodę związaną z relacjonowaniem młodzieżowego mundialu rozpocznie już w niedzielę, kiedy to na TVP1 oraz TVP Sport o godzinie 17:30 zostanie pokazana ceremonia losowania finałowych grup wspomnianej imprezy.

Przypominamy, że turniej o miano najlepszej drużyny do lat 20 zostanie rozegrany w sześciu polskich miastach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Tychach i Łodzi. W ostatnim z nich odbędzie się między innymi wielki finał mistrzostw.

Dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, poinformował także przy okazji, że do bogatej oferty piłkarskiej stacji posiadającej już prawa do pokazywania między innymi meczów kwalifikacyjnych i towarzyskich reprezentacji Polski, EURO 2020, Mistrzostw Świata 2022, Ligi Narodów, Ligi Mistrzów, Ligi Europy (finał), Ekstraklasy (od nowego sezonu) oraz Pucharu Włoch dołączyły również tegoroczny kobiecy mundial mundial, Puchar Konfederacji 2021 (jeśli się odbędzie), beach soccer, futsal oraz wszystkie młodzieżowe turnieje pod egidą FIFA do 2022 roku.

UCZESTNICY MŚ U-20

UEFA: Polska, Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja, Norwegia;
AFC: Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Katar;
CONCACAF: USA, Meksyk, Panama, Honduras;
OFC: Nowa Zelandia, Tahiti;
CONMEBOL: Argentyna, Ekwador, Urugwaj, Kolumbia;
CAF: Senegal, RPA, Nigeria i Mali.

Bilety na wspomniany turniej będą już dostępne do nabycia od 26 lutego. Jedyna oficjalna platforma do zakupu wejściówek będzie dostępna TUTAJ.


Źródło : https://transfery.info/