Zatrucie czadem w Tychach.

 


Groźne zatrucie tlenkiem węgla w Tychach. Najprawdopodobniej wadliwa instalacja wentylacyjna po włączeniu piecyka gazowego był przyczyną podtrucia się tlenkiem węgla w budynku wielorodzinnym w Tychach. Dwie osoby trafiły do szpitala, trzecia jest badana przez lekarza z pogotowia ratunkowego.

W piątek po godzinie 10 do jednego z domów wielorodzinnych przy ulicy Niepodległości w Tychach zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Zespół ratowników stwierdził, że złe samopoczucie mieszkającej tam rodziny może być spowodowane zatruciem tlenkiem węgla. Potwierdziła to wezwana na miejsce straż pożarna. Czad wydobywał się po włączeniu piecyka gazowego do ogrzewania wody.

– Po sprawdzeniu pomieszczeń okazało się, że stężenie tlenku węgla w powietrzu wynosiło 32 ppm, co potwierdziło przypuszczenia zespołu ratownictwa medycznego. Po włączeniu instalacji poziom tlenku wzrastał. Sprawdzony został cały pion wentylacyjny i mieszkanie na górze, w którym również wykryto obecność tlenku węgla. Ta osoba jest badana przez załogę pogotowia – mówi bryg.
Szczepan Komorowski z Komendy Miejskiej PSP w Tychach.


Źródło : http://tychy.naszemiasto.pl/