Sparing : GKS Tychy – GKS Bełchatów 0:1

W meczu kontrolnym rozegranym podczas zgrupowania w Spale piłkarze GKS Tychy ulegli drugoligowemu PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:1). Jedyny gol w tym spotkaniu padł w samej końcówce, a zwycięstwo gościom zapewnił Marcin Grolik.

Na przestrzeni całego sparingu obie drużyny nie stworzyły sobie wielu stu procentowych sytuacji, ale więcej z nich stworzyli sobie tyszanie. W pierwszej połowie po dobrym odegraniu Mateusza Grzybka, z pierwszej piłki próbował uderzać Sebastian Steblecki, ale jego próba powędrowała obok słupka bramki bełchatowian.

W 64. minucie w trudnej sytuacji odnalazł się z kolei nowy zawodnik Trójkolorowych, Mateusz Piątkowski, który po wrzutce z prawej strony zmusił golkipera PGE GKS do interwencji. Blski szczęścia był także Paweł Szołtys po strzale zza pola karnego, ale decydujący cios zadali w 88. minucie przyjezdni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę uderzeniem głową skierował do siatki Grolik.

Następny sparing podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozegrają w najbliższą środę, 20 lutego, kiedy to również na boisku w Spale podejmą trzecioligową Lechię Tomaszów Mazowiecki (godz. 16:00).

GKS Tychy – PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
0:1 –
Marcin Grolik (88.)

GKS Tychy: I połowa: 53. Marek Igaz – 13. Mateusz Grzybek, 4. Marcin Biernat, 6. Marcin Kowalczyk, 5. Maciej Mańka – 16. Jakub Piątek, 17. Sebastian Steblecki, 31. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk, 23. Omar Monterde – 9. Jakub Vojtuš.
II połowa: 91. Konrad Jałocha – 5. Maciej Mańka, 6. Marcin Kowalczyk, 3. Łukasz Sołowiej, 33. Dawid Abramowicz – 77. Kacper Piątek, 93. Łukasz Bogusławski, 31. Keon Daniel, 23. Omar Monterde (69, 79. Paweł Szołtys) – 97. Artur Siemaszko, 27. Mateusz Piątkowski. Trener Ryszard Tarasiewicz.

Spotkanie podsumował asystent trenera, Tomasz Wolak.