Mateusz Piątkowski nowym zawodnikiem GKS-u Tychy.

 


Piątym piłkarzem, który tej zimy podpisał kontrakt z GKS Tychy jest Mateusz Piątkowski. Doświadczony napastnik w trójkolorowych barwach będzie występował do 30 czerW drużynie z Podlasia zaliczył swój debiut na poziomie Ekstraklasy, gdzie w ciągu dwóch lat zaprezentował bardzo dobrą skuteczność (21 bramek w 54 spotkaniach). Taki bilans pozwolił mu na transfer do cypryjskiego APÓEL Nikozja. W pierwszym sezonie występów na cypryjskiej ziemi rozegrał łącznie 14 ligowych meczów, w których strzelił jednego gola, a jego drużyna zdobyła tytuł mistrzowski. Później jednak rozwiązał kontrakt i na rundę wiosenną kampanii 2016/17 powrócił do Polski.

Ostatnie lata Piątkowski spędził w Wiśle Płock i Miedzi Legnica. Wiosną minionego sezonu wydatnie przyczynił się do tego, że drużyna z Dolnego Śląska wywalczyła awans do Lotto Ekstraklasy, strzelając 8 goli w 15 meczach. W obecnych rozgrywkach wystąpił w 14 pojedynkach Miedzi, jednak po zakończeniu rundy jesiennej otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, a wczoraj za porozumieniem stron rozwiązał swój kontrakt. Dzięki temu do GKS trafia jako wolny zawodnik.wca 2020 roku, z opcją przedłużenia umowy o kolejne dwanaście miesięcy.

Urodzony 22 listopada 1984 roku zawodnik jest wychowankiem Orła Piława Dolna. Później w swojej bogatej już karierze piłkarskiej występował m.in. w Polarze Wrocław, Gawinie Królewska Wola, GKP Gorzów Wielkopolski, czy Dolcanie Ząbki. W tym ostatnim zespole w sezonie 2012/13 był wyróżniającym się graczem I ligi (zdobył 13 goli), dzięki czemu kolejne rozgrywki rozpoczął już w Jagiellonii Białystok.

– Chcieliśmy jeszcze wzmocnić naszą ofensywę, dlatego zabiegaliśmy o pozyskanie Mateusza. Cieszymy się z pozytywnego zakończenia negocjacji, czego efektem jest podpisanie półtorarocznego kontraktu. To doświadczony zawodnik, którego z pewnością stać na strzelecką regularność. Witamy go w zespole i liczymy na wiele chwil radości po jego bramkach dla GKS – mówi Krzysztof Bizacki, dyrektor sportowy GKS Tychy.

Mateusz Piątkowski będzie grał w zespole Trójkolorowych z numerem 27, a już jutro rano pojawi się na zgrupowaniu tyszan w Spale.

Metryczka:

Mateusz Piątkowski
ur. 22.11.1984 r. w Bielawie
Wzrost / waga: 186 cm / 75 kg
Pozycja: Napastnik
Kariera: Orzeł Piława Dolna, Lechia Dzierżoniów, Polar Wrocław, Gawin Królewska Wola, GKP Gorzów Wielkopolski, Górnik Polkowice, Dolcan Ząbki, Jagiellonia Białystok, APÓEL Nikozja, Wisła Płock, Miedź Legnica.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/