Podsumowanie 18 kolejki TLF.

 


W 18 serii gier odbyły się zaledwie dwa spotkania, ale dały one bardzo dużo odpowiedzi dotyczących sytuacji w tabeli. Mistrzem Tyskiej Ligi Futsalu w sezonie 2018/2019 zostać już mogą wyłącznie The Naturat oraz Piwkarzyki i ich bezpośredni pojedynek, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę,prawdopodobnie zadecyduje o tytule.

Wszystko za sprawą wyników jakie przyniosła miniona niedziela. Przy życiu w walce o 1 miejsce pozostali Piwkarzyki, którzy mimo że w 36 minucie przegrywali z Piłkarskimi Emerytami 1:2, potrafili odwrócić losy meczu i ostatecznie wygrali 3:2. Bohaterem Mistrzów został Adam Matusz, który w przeciągu 100 sekund dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, dzięki czemu jego zespół pozostał w walce o końcowy triumf w tym sezonie.

Z walki o mistrzostwo ostatecznie odpadli Bad Boysi, którzy zremisowali z rewelacyjnym ostatnio Matadorem 4:4. Taki wynik powoduje, że Źli Chłopcy muszą skupić się już wyłącznie na obronie trzeciego miejsca, na które szanse mają jeszcze Emeryci, Jesiony oraz Hapoel. Sprawa brązowych medali rozstrzygnie się w ostatniej kolejce.

Znamy już ostateczny skład zespołów, które zagrają w turnieju głównym Pucharu Ligi, a które będą musiały rozegrać turniej barażowy. Grę od ćwierćfinałów rozpoczną na pewno: The Naturat, Piwkarzyki, Bad Boys, Piłkarscy Emeryci, Jesiony oraz Hapoel Beer Kebab.

W turnieju eliminacyjnym zmierzą się FCA, Matador oraz Królewscy. Te trzy drużyny zagrają między sobą mini turniej, a awans do ćwierćfinału uzyskają dwa najlepsze zespoły.

Losowanie par odbędzie się podczas ostatniej kolejki. Ważne! Nie będzie rozstawień, ani podziału na koszyki.


Źródło : http://futsal-tychy.futbolowo.pl