Pedofil w Tychach próbował wykorzystać seksualnie dwie dziewczynki.

 


Mariusz D., który w styczniu tego roku został nieprawomocnie skazany za molestowanie 12-latki w Chorzowie, znów został zatrzymany przez policjantów. Tym razem w Tychach. Prokuratura zarzuca mu usiłowanie doprowadzenia dzieci do obcowania płciowego. Ma odpowiadać także za pozbawienie wolności jednej z dziewczynek. Mariusz D., decyzją sądu, został już aresztowany na trzy miesiące.

Prokuratura, ze względu na dobro pokrzywdzonych dziewczynek, nie zdradza szczegółów. Wiadomo, że do zdarzeń doszło w Tychach, a zboczeniec zaatakował dzieci w wieku od 10 do 13 lat. W jednym przypadku mężczyzna wciągnął dziewczynkę do samochodu i chciał doprowadzić ją do obcowania płciowego. Pedofil zatrzasnął drzwi auta, ale na szczęście dziecku udało się uciec. W drugim przypadku zatrzymany mężczyzna zaczepiał dziewczynkę na ulicy.

– Ze względu na dobro dzieci, nie podajemy szczegółów. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt – przekazała prokurator Monika Stalmach – Ćwikowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Tychach.

Z różnych informacji wynika, że aresztowany mężczyzna to Mariusz. D. W styczniu 2019 roku Sąd Rejonowy w Chorzowie skazał go za molestowanie 12-letniej dziewczynki. Mariuszowi D. wymierzono karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna ma również dożywotni zakaz zajmowania stanowisk i wykonywania zawodów albo działalności związanych z wychowywaniem, edukacją i leczeniem małoletnich osób, a przez 6 lat nie może zbliżać się do pokrzywdzonej. Wyrok nie jest prawomocny. Wobec D. był zastosowany policyjny dozór.


Źródło : http://tychy.naszemiasto.pl/