Tyscy hokeiści Drużyną Roku w plebiscycie Dziennika Zachodniego.

 


Hokeiści GKS Tychy zostali wyróżnieni przez kapitułę w plebiscycie na Sportowca Roku Dziennika Zachodniego. Tyszanie znaleźli się wśród innych znakomitych sportowców z województwa śląskiego, m.in. Justyny Święty-Ersetic.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się wczoraj (7 lutego) na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Nagrody były przyznawane w dwóch kategoriach: najlepsi wybrani w głosowaniu kibiców oraz nagrody kapituły. Kapituła wybierała swoich laureatów w kategoriach Sportowiec, Trener i Drużyna Roku oraz Sportowe Wydarzenie Roku. Nagrodę specjalną dla Drużyny Roku w wysokości 10 tysięcy złotych ufundował Urząd Marszalkowski Województwa Śląskiego.

Trójkolorowi zostali docenieni za znakomite osiągnięcia z poprzedniego roku. Mistrzostwo Polski, Superpuchar Polski czy historyczne zwycięstwo polskiej drużyny w rozgrywkach Champions Hockey League okazały się przepustką do zwycięstwa.

Honorowy patronat nad plebiscytem objęli Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/