Nigdzie indziej – wieczór autorski Macieja Meleckiego.

 


Pasaż Kultury Andromeda – 9 lutego 2019 r., godz. 17.00
wstęp wolny

Poeta, prozaik. Dyrektor Instytutu Mikołowskiego, redaktor pisma Arkadia. Debiutował w 1993 roku arkuszem poetyckim Zachodzenie za siebie. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Śpiewaka (1994). Jeden z założycieli śląskiej grupy poetyckiej „Na dziko”. Wiersze publikował we wszystkich ważnych pismach literackich w kraju, m.in. w: Twórczości, Kresach, Odrze, Tygodniku Powszechnym. Współtworzył scenariusz filmu „Wojaczek” w reżyserii Lecha Majewskiego. Jest redaktorem i współredaktorem książek z niepublikowanymi tekstami Rafała Wojaczka: Reszta krwi – wiersze nieznane (Instytut Mikołowski 1999), Rafał Wojaczek: Nie te czasy. Utwory nieznane (Instytut Mikołowski 2016oraz tomu krytyczno-wspomnieniowego Który jest. Rafał Wojaczek w oczach przyjaciół, krytyków i badaczy (2001).

Autor licznych książek poetyckich, tekstów krytycznych oraz tomów prozy. W 2017 roku na rynku wydawniczym ukazała się najnowsza książka Macieja Meleckiego zatytułowana Gdzieniegdzie.

„Utwory Macieja Meleckiego, […] z pewnością nie są dla każdego, ale ten, kto po nie sięgnie i zechce odnaleźć w nich prawdę – znajdzie ją.” (A.Zub Afront)


Źródło : https://teatrmaly.tychy.pl/