Wandal odpowie za wybicie szyby.

 


Tyscy policjanci zatrzymali 19-letniego tyszanina, który wybił szybę z drzwi klatki schodowej przy ul. Darwina. Wandal odpowie za zniszczenie mienia za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek w nocy policjanci pojechali na ul. Darwina, gdzie zostało zgłoszone zakłócenie ciszy nocnej. Mundurowi ujawnili, że w drzwiach jednej z klatek schodowych jest rozbita szyba. Po chwili policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. 19-latek szybko wpadł w ręce policjantów. Okazało się, że to właśnie on swoją agresję wyładował na drzwiach klatki schodowej. Wandala rozpoznał świadek, który widział jak kopał w drzwi. Nietrzeźwy mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień.Za zniszczenie mienia Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.

Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw by nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym Policje w myśl kampanii „ Nie reagujesz akceptujesz”.