Szesnastolatki zagrają w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych.

 


W związku z wycofaniem się zespołów z udziału w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych, Polonia Tychy dołączyła do grona 32 najlepszych drużyn w Polsce kategorii do lat 16. To świetna wiadomość dla naszego klubu!

W rundzie jesiennej sezonu 2018/19 tyszanki grały w Śląskiej Lidze JM, które były jednocześnie eliminacjami do fazy makroregionalnej rozgrywek o tytuł Mistrzyń Polski U16. Tam zajęły trzecie miejsce, za SWD Wodzisław Śląski i Rekordem Bielsko-Biała. Z racji, że jedynie zwycięzca grupy przechodził dalej, a wodzisławianki awans zapewniły sobie udanymi występami w roku ubiegłym, do makroregionu również dostał się bielski Rekord.

Tu zaczyna się drugi rozdział historii. Z udziału w następnej fazie zrezygnowały zespoły z województwa opolskiego, a także Włókniarz Konstantynów Łódzki. W związku z tym do udziału zgłosiły się Polonia Tychy oraz Dargfil Tomaszów Mazowiecki, a PZPN pozytywnie rozpatrzył wnioski obu zespołów.

– Drugi rok z rzędu gramy z najlepszymi w Polsce. To doskonała okazja dla naszych zawodniczek zmierzyć się z czołowymi piłkarkami w swojej kategorii wiekowej oraz na zyskanie niezbędnego doświadczenia. Oczywiście wolelibyśmy awansować do makroregionu z pozycji premiującej awansem, jednak jeśli inne kluby nie chcą korzystać z szansy, to korzystają inni – mówi prezes Polonii Tychy Dawid Kołodziejczyk.

Tyska drużyna znalazła się w grupie C, gdzie oprócz Dargfilu Tomaszów Mazowiecki czeka na nią Astoria Szczerców, SMS Łódź, Ślęza Wrocław i inne śląskie zespoły: ROW Rybnik, SWD Wodzisław Śląski i Rekord Bielsko-Biała. Pierwszy mecz Polonia zagra 13 marca z Astorią w Szczercowie.

 

Terminarz Polonii Tychy w grupie C Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych:

13 marca: Astoria Szczerców – Polonia Tychy

23/24 marca: Polonia Tychy – Rekord Bielsko-Biała

3 kwietnia: ROW Rybnik – Polonia Tychy

14 kwietnia: SMS Łódź – Polonia Tychy

18 kwietnia: Polonia Tychy – Ślęza Wrocław

28 kwietnia: SWD Wodzisław Śląski – Polonia Tychy

5 maja: Polonia Tychy – Dargfil Tomaszów Mazowiecki