Marek Lapis gościem Tychy Press Photo.

 


Zakończyło się przyjmowanie zdjęć na konkurs, a teraz z przyjemnością informujemy, że Marek Lapis będzie gościem 19. edycji Tychy Press Photo! Jego fotografie zobaczymy w sobotę, 9 marca, na wystawie „Biało-Czerwona” w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” i pokazie w Pasażu Kultury Andromeda.

Artysta zajmuje się fotografią dokumentalną, reportażem i szeroko pojętą fotografią społeczną. Fotografuje środowiska niszowe, wyalienowane z ogólnie pojmowanego społeczeństwa. W fotografii interesuje go przede wszystkim człowiek i jego emocje. Członek ZPAF, laureat m.in. International Photography Awards, Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto, Leica Street Photo i Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Absolwent Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Podczas TPP poznamy jego książkę fotograficzną „Biało-Czerwona”, która lada moment będzie mieć premierę.

Marek Lapis o Biało-Czerwonej: To długoterminowy temat, zjechałem Polskę wzdłuż i wszerz, a szczególnie Wielkopolskę. Odwiedziłem wiele miejsc po raz pierwszy dzięki temu projektowi. Poznałem setki historii prawdziwych bohaterów naszych czasów i byłem świadkiem sytuacji, których nigdy bym się nie spodziewał. Wraz ze Związkiem Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski uznałem, że ta ważna opowieść o współczesnych Polakach, opowiedziana na kanwie dwóch barw, w pełni zasługuje na trwałą dokumentację w formie materialnej. Wydawnictwo albumowe będzie zapisem pamięci obecnych czasów dla przyszłych pokoleń. 


Źródło : http://tychypressphoto.pl/