Piłkarze GKS Tychy wracają do treningów.

 


W środę podopieczni Ryszarda Tarasiewicza po raz pierwszy spotkają się w Nowym Roku. Dzień rozpoczną od badań krwi, następnie o 10:30czekają ich pierwsze zajęcia na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim. Na czwartek sztab szkoleniowy przygotował dla nich specjalny radar, który sprawdzi jak biegają i oddychają. Dokonany zostanie również pomiar pojemności płuc i sprawdzona zostanie tkanka tłuszczowa. 

– Mamy dokładnie rozpisany plan na okres przygotowawczy, ale weryfikacja obciążeń i ilość jednostek będzie podporządkowana właśnie tym badaniom. W pierwszy etapie skupimy się przede wszystkim na motoryce. Zależy nam na wydolności, sile, szybkości i wszystkim obciążeniom, które występują podczas meczu. W pierwszych tygodniach będziemy trenować na własnych obiektach, a następnie czeka nas obóz w Spale. Miałem okazję odwiedzić ten obiekt i zawodnicy na pewno powinni być zadowoleni – mówi Tomasz Wolak, asystent trenera GKS Tychy.

W pierwszych tygodniach okresu przygotowawczego na piłkarzy czekają zajęcia na siłowni i boisku. W treningach z pierwszą drużyną wezmą udział wyróżniający się zawodnicy z drużyny rezerwgrup młodzieżowych i kilku testowanych.

Zaktualizowany został również plan sparingów. Najbliższy mecz kontrolny podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozegrają 23 stycznia. Rywalem „Trójkolorowych” będzie inny przedstawiciel Fortuna 1 Ligi, Odra Opole.

23 stycznia, godz. 12:00 – Odra Opole (Fortuna 1 Liga), w Opolu (Centrum Sportu)
26 stycznia – Podbeskidzie Bielsko-Biała (Fortuna 1 Liga)
30 stycznia, godz. 12:00 – Puszcza Niepołomice (Fortuna 1 Liga), w Krakowie (boczne boisko Garbarni)
1 lutego – MFK Karviná (Czechy, Ekstraklasa), w Karvinie
6 lutego, godz. 12:00 – Bruk-Bet Termalica Nieciecza (Fortuna 1 Liga), w Niecieczy
9 lutego – Ruch Chorzów (II liga)
13 lutego – Widzew Łódź (II liga)
16 lutego – PGE GKS Bełchatów (II liga), w Spale
20 lutego – sparing (przeciwnik w trakcie ustalania)
23 lutego, godz. 12:30 – Korona Kielce (Lotto Ekstraklasa), w Kielcach


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/