Tychy #MuremZaOwskiakiem.

 


Zabójstwo Pawła Adamowicza i odejście Jurka Owsiaka ze stanowiska prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w świadomości wielu Polaków stanowią koniec pewnej epoki. Internauci nie chcą się jednak żegnać z szefem WOŚP – stając za nim murem, zachęcają go do gry do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Niedzielny zamach na prezydenta Gdańska wstrząsnął wszystkimi. Paweł Adamowicz w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Liczne rany kłute brzucha i klatki piersiowej okazały się jednak śmiertelne – prezydent zmarł następnego dnia.

– Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność – wyjaśnił Owsiak na konferencji prasowej w poniedziałek. Tym samym podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska szefa WOŚP. Zapewnił jednak, że zostaje w fundacji i będzie dla niej pracował, jednak nie będzie już podejmował najważniejszych decyzji.

Dla wielu Polaków WOŚP ma jednak twarz Jurka Owsiaka i – jak czytamy w komentarzach na portalach społecznościowych – nie wyobrażają sobie jego rezygnacji z funkcji po 27 latach działalności. Wykorzystując narzędzia, jakie daje Facebook i Twitter, próbują wesprzeć Owsiaka i odwieźć go od decyzji. Jedna z największych grup na FB – „Murem za Owsiakiem! Jurek, nie odchodź” – w błyskawicznym tempie zgromadziła prawie 80 tys. internautów. Na Twitterze wyrazy poparcia trafiają pod hasztag #MuremZaOwsiakiem.

Tychy  #MuremZaOwskiakiem.


Źródło : https://www.newsweek.pl/