1 LM : Rawplug Sokół Łańcut – GKS Tychy 89:97

Tyscy koszykarze wygrywają na trudnym terenie po bardzo dobrym meczu lidera pierwszej ligi Sokół Łańcut.

Pierwsze minuty meczu pokazały, że będzie to mecz walki z wynikiem na styku. Od początku kluczowi gracze obu zespołów karcili się wzajemnie trójkami. W tyskim zespole dobrze prowadził grę Piotr Wieloch z czego skutecznie korzystał Paweł Zmarlak i GKS zdecydowanie prowadził po pierwszej kwarcie. Kolejna odsłona to nadal wyrównane spotkanie. Gospodarze koniecznie chcieli odwrócić losy meczu jeszcze przed przerwą, jednak dobra gra w obronie i konsekwencja w ataku tyszan utrzymały prowadzenie na zejście do szatni. Po przerwie nic się nie zmieniło. Spotkanie nadal zacięte, punkt za punkt w każdej akcji, dobre wejście zanotował Paweł Bogdanowicz i kwarta kończy się remisem. Z jednopunktową przewagą GKS Tychy wyszły zespoły, jak się później okazało, na ostatnią kwartę meczu, która zdecydowanie należała do tyszan. Nadal dominował duet Piotr Wieloch i Paweł Zmarlak, w kluczowych momentach punktował Michał Jankowski do tego wysoka skuteczność na linii osobistych dała trzydzieści punktów w kwarcie i pewne zwycięstwo 89:97 nad liderem tabeli.

Rawplug Sokół Łańcut – GKS Tychy 89:97 (22:27, 22:18, 22:22, 23:30)

Rawplug Sokół Łańcut – Małgorzaciak 25 (5), Karolak 24 (5), Szymański 13 (1), Kulikowski 10 (1), Sewioł 8, Zywert 5, Zaguła 2, Pruefer 2.
GKS Tychy – Wieloch 29 (2), Zmarlak 20 (2), Jankowski 17 (5), Bogdanowicz 9 (1), Maj 8 (2), Szymczak 6 (2), Krakowczyk 6, Kulon 2.