Alexei Efimenko blisko GKS-u Tychy.

 


Wiele wskazuje na to, że ekipa mistrzów Polski może wkrótce wzbogacić się o nowego napastnika. Blisko przenosin do „piwnego” miasta jest bowiem jeden z czołowych napastników obecnego sezonu białoruskiej Extraligi.

Jak poinformował białoruski portal belarushockey.com jeden z czołowych zawodników białoruskiej Extraligi jest o krok od transferu do ekipy mistrzów Polski. Alexei Efimenko, bo o nim tu mowa, to najlepszy strzelec zespołu Dynama Molodechno (filiarna drużyna Dynama Mińsk). Obecnie jest też na czwartym miejscu w klasyfikacji kanadyjskiej całej ligi. W 34 spotkaniach wychowanek Lokomotiwu Yaroslavl zapisał na swoim koncie aż 30 punktów (15 bramek i 15 asyst)

Transfer 33-latka wydaje się być tym pewniejszy, iż obecny trener GKS-u Tychy Andrei Gusov jest jego mentorem (przez blisko cztery sezony prowadził drużyny z Efimienko w składzie), a sam zawodnik rozwiązał przed kilkoma dniami kontrakt z białoruskim klubem.

W swojej karierze Efimenko występował przede wszystkim w białoruskiej lidze, gdzie rozegrał ponad 600 meczów, zdobywając blisko 380 punktów (dokładnie: 169 bramek i 216 asyst). 33-latek rozegrał też 79 meczów w lidze KHL, gdzie bronił barw Dynama Mińsk i Sybiru Nowosybirsk. Trzykrotnie sięgał on po mistrzostwo Białorusi, a raz (w minionym sezonie) po zwycięstwo w Pucharze Kontynentalnym. Rozegrał także ponad 80 spotkań w reprezentacji Białorusi.


Źródło : http://planetofhockey.com/