Aneta Moczkowska nowym z-cą prezydenta Tychów ds. infrastruktury.

 


Ochrona środowiska, gminne drogi i ulice, zieleń w mieście, budownictwo mieszkaniowe, a także promocja Urzędu i Miasta – to tylko część zadań, jakimi będzie zajmowała się od 1 stycznia 2019 roku Aneta Moczkowska.

W urzędzie miasta będzie nadzorowała i koordynowała pracę: Wydziału Gospodarki Lokalowej, Wydziału Komunikacji, Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Wydziału Przygotowania i Realizacji Inwestycji, Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą, a także jednostek organizacyjnych miasta: Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych i Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych.

– Aneta Moczkowska to samorządowiec z krwi i kości. Cieszę się, że po kilku latach wraca do tyskiego samorządu. Jest bardzo kreatywna i co ważne, skutecznie potrafi realizować projekty, w które jest zaangażowana. Często zresztą jest ich inicjatorką – to kobieta z wizją, odpowiednia osoba na tym stanowisku, jestem pewien, że świetnie sobie poradzi w nowej roli – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Moczkowska od marca 2017 roku była prezesem Parku Śląskiego, wcześniej przez dwa lata pełniła funkcję Sekretarza Województwa Śląskiego. Karierę zawodową rozpoczynała w swoich rodzinnych Tychach. Najpierw w wydziale Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich, potem kierowała wydziałem Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz była doradcą Prezydenta Tychów ds. komunikacji społecznej, a od marca 2013 do stycznia 2015 Sekretarzem Miasta Tychy.

Absolwentka politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Podyplomowego Studium Administracji i Zarządzania (UŚ) i Podyplomowych Studiów Public Relations (Akademia Ekonomiczna w Krakowie). Na stanowisku Zastępcy Prezydenta ds. Infrastruktury zastąpi Miłosza Steca.


Źródło : http://umtychy.pl/